Patronlar


Avrupa'da ticari faaliyetlerde bulunan Baktat firması tarafından kurulan Baktat Eğitim Eğitim Köprüsü Derneği tarafından başlatılan 'Bilgisayarsız Okul Kalmasın' kampanyası dahilinde Erzincan'da 3 ilköğretim okuluna toplam 11 adet bilgisayar hediye edildi.
Ulalar beldesinde bulunan 75. Yıl Bayrak İlköğretim Okulu'nda düzenlenen bilgisayar teslim törenine Vali Ali Güngör, Ulalar Belediye Başkanı Ercan Koçer, Milli Eğitim Müdürü Aydın Yalçın, Baktat Eğitim Köprüsü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Bakla ile davetliler katıldı. 75. Yıl Bayrak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından sergilenen halk oyunları gösterilerinin ardından, konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Aydın Yalçın, okulun bilgisayar donanımının yetersiz olduğunu ve Baktat Eğitim Köprüsü'nün bu girişimiyle bilgisayların yenilendiğini belirtti.

Baktat Eğitim Köprüsü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Bakla ise, Erzincan'da bir takım bölgeleri gezdiklerini ve buralara destek olmak adına çeşitli çalışmaların yapılacağını dile getirdi.

Dünyada gelişmişliğin temelinde eğitimin görüldüğünü ifade eden Erzincan Valisi Ali Güngör de, eğitime gerekli önemi vermiş, dünyadaki gelişmeleri, teknojiyi iyi takip eden ülkelerin, ekonomik olarakta gelişip büyüdüğünü açıkladı. Vali Güngör, "Bizde ülke olarak bu yarışın içerisindeyiz." diye konuştu.

Vali Ali Güngör, Türkiye'nin değişik yerlerinde maddi imkansızlıklar veya örf ve tabirler gereği bazı öğrencilerin okullara gönderilemediği, eğitim çağına gelmelerine rağmen, eğitimden mahrum kaldıklarının görüldüğü ve bunun için de değişik programlar hazırlandığını ifade etti. Vali Güngör, "Haydi Kızlar Okula kampanyası ile hiçbir yavrumuzun eğitimden mahrum kalmaması konusunda yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Erzincan'da bu bizim için önemli bir sorun değil. Halkımız eğitim ve öğretime gerekli desteği veriyor. Eğitim çağındaki çocukları okullara gönderiyor. Eğer bizim bilemediğimiz, tespit edemediğimiz yavrularımız varsa bundan da haberimiz olsun." şeklinde açıklamada bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından, okulun bilgisayar laboratuarı gezilerek dernek tarafından okula hediye edilen 8 adet bilgisayar okul idarecilerine teslim edildi.

Erzincan/Cihan