Gündem


TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun İstanbul istikameti Kocaeli bölgesinde trafik zaman zaman durma noktasına geliyor. TEM ve D-100 karayolunda araçlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Ramazan Bayramı'nın hafta içine denk gelmesi ile verilen 9 günlük tatil nedeniyle İstanbul adeta boşaldı. Anadolu'ya akın eden tatilciler, erken dönüş yapınca yollarda yoğun trafik yaşanıyor. İzmir ve Sakarya tarafından gelen tatilcilerin İzmit'te TEM Otoyolu'na yönelmesi ile akşam üzeri trafik yoğunluğu başladı.

TEM Ankara istikametinde tek tük araçlar geçerken, İstanbul istikametinde yoğun bir trafik yaşanıyor. Uzun süre trafikte bekleyenler dinlenme tesislerine akın edince, İstanbul istikametindeki tesisler araçlarla doldu. Zaman zaman TEM'deki trafiğin durma noktasına gelmesi üzerine sürücüler D-100'e yönelmeye başladı. Sürücüler buraya kayınca İzmit içinde de trafik aniden yoğunlaştı. Kilometrelerce kuyruğun oluştuğu yolda sürücüler zor anlar yaşıyor. D-100'deki trafiğin tamamen durması nedeniyle sürücüler korna çalarak duruma tepki gösterdi.

Trafiğe yakalanmamak için erken yola çıktıklarını belirten sürücüler, tatilin bitmesine birkaç gün kalmasına rağmen trafiğin şimdiden yoğunlaşmasına anlam veremediklerini söyledi.