Patronlar


Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, bugün Devlet Bakanı Ali Babacan'ı kabul edecek. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden duyurulan günlük programa göre, Cumhurbaşkanı Sezer, saat 17.00'de Devlet Bakanı Babacan'ı Çankaya Köşkü'nde kabul ederek görüşecek.

Görüşmede Devlet Bakanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Sezer'e Merkez Bankası Başkanlığı ile ilgili yeni bir isim sunacak. Babacan isim konusunda ise her her hangi bir açıklama yapmadı.

Hükümet, Cumhurbaşkanı Sezer'e daha önce Adnan Büyükdeniz'in  ismini Merkez Bankası Başkanlığı'na önermiş ancak Cumhurbaşkanı Sezer, Bakanlar Kurulu'nun bu atamasını kabul etmemişti.

Görüşme 10 dakika sürdü

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan'ı saat 17.00'de kabul etti.Çankaya Köşkü'ndeki kabul, yaklaşık 10 dakika sürdü. Babacan çıkışta açıklama yapmazken, Bakanlar Kurulu'nun Merkez Bankası başkanlığı için belirlediği ismi içeren kararname taslağını,  onay için 'elden' Cumhurbaşkanı Sezer'e sunduğu belirtiliyor. Babacan önceki açıklamalarında, önerecekleri ismi, onay çıkana kadar açıklamayacaklarını söylemişti.

Merkez Bankası başkanı Süreyya Serdengeçti'nin görev süresi 14 Mart'ta sona ermişti. Başkanlığa halen, başkan yardımcısı Erdem Başçı vekalet ediyor.