Ekonomi


Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri A.Ş.’deki 22.049.999 YTL nominal değerli yüzde 99.999 oranındaki iştirak payını satışa çıkardı. Muhammen bedeli 74 milyon Amerikan Doları olan,  Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri A.Ş.’deki TMSF hisselerinin ihalesi 27 Temmuz 2006 Perşembe günü Saat 11:00’de TMSF Binası Konferans Salonu’nda düzenlenecek.

Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri A.Ş. hisse satışı ihalesi için idari belgelerin teslim tarihi 21 Temmuz 2006 Cuma günü sona erdi. İhaleye katılmak üzere idari belgelerini eksiksiz teslim eden, İC İÇTAŞ Havalimanı Yatırım İşletmeleri ve Tic. A.Ş., Akdeniz Liman İşletmeciliği A.Ş., Yenigün İnşaat A.Ş., Akfen Holding A.Ş., Cengiz İnşaat San.ve Tic. A.Ş. ve Özaltın İnşaat Tic. San.A.Ş. firmaları olmak üzere 6 katılımcı ihalede yer alacak.

İhalede en yüksek teklifi veren firma da dahil olmak üzere, en yüksek teklifin yüzde 70’ine eşit ya da daha yüksek teklif vermiş olan en fazla 5 teklif açık artırmaya alınacak. Teklif sahibi sayısı 3’den az olur ise, yüzde 70’lik oranın altındaki en yüksek teklifler ile “kısa liste” oluşturularak ihaleye katılacakların sayısı 3’e tamamlanacak. Bu şekilde “kısa liste”ye girme sırası gelmiş ve eşit tutarda teklif vermiş teklif sahiplerinin tamamı sayı sınırlaması aranmaksızın açık artırmaya katılabilecek. Kapalı zarf ve açık artırma yoluyla gerçekleştirilecek ihalede verilen en yüksek teklif, Fon Kurulu’nun onayına sunulacak.

İhalede teklifler peşin olarak Amerikan Doları cinsinden verilecek. Verilen teklifler, muhammen bedel olan 74 milyon Amerikan dolarını aşmazsa FON Kurulu kararı ile ihaleye 28 Temmuz 2006 Cuma günü saat 11:00’de  pazarlık usulüyle devam edilebilecek.