Spor


Fenerbahçe'de olağan seçimli genel kurulda adaylığını koyan Ali Koç, Mersin'de Fenerbahçe kongre üyeleriyle bir araya geldi. Ali Koç burada yaptığı konuşmada neden yeniden aday olduğunu da açıkladı.

"BELEDİYE SEÇİMLERİNDE GÖRDÜNÜZ, BAZI ŞEYLER DEĞİŞİYOR"

Ali Koç, "Belediye seçimlerinde de gördünüz, bazı şeyler değişiyor. Futbolun siyasete karıştığı zaman fayda değil zarar verdiğini insanlar görüyor. Defalarca gündeme getirdiğimiz konular sadece Fenerbahçe'nin değil kitlesel olarak Türkiye'de kabul görmeye başladı. O misyonumuzu bitireceğiz. Böcekleri ezeceği." dedi. 

"VERDİĞİMİZ MÜCADELENİN YARIM KALMAMASI İÇİN YENİDEN ADAY OLACAĞIZ"

En ciddi ve samimi mücadeleyi verenin kendileri olduğunu söyleyen Ali Koç, "Bu mücadeleyi en çok veren biziz. En ciddi, samimi anlamda veren biziz. Ucuna geldik. Bu verdiğimiz mücadelenin yarım kalmaması için yeniden aday olacağız" ifadelerini kullandı.

Koç ayrıca, "Benim ve arkadaşlarımın temiz futbol misyonuyla alakası var. Fenerbahçe'nin ilkesi ve duruşuyla alakası var. Ondan taviz versek iyi mi kötü mü olur camianın karar vereceği durum. Biz 7 senede 3 kere son hafta kendi sahamızda şampiyonluk verdik. Haluk Ulusoy'un 2006 kurgusunda ben mi başkandım, ben mi yöneticiydim. Değildim. Dolayısıyla benim kişiliğimle alakalı değil" diye konuştu.

Ali Koç'un açıklamasından öne çıkan diğer başlıklar ise şöyle:

"Fenerbahçe kötü bir sezon geçirdi.' diyen varsa iyi niyetli değildir. Olağanüstü bir sezon geçirdik. Fenerbahçe 102 puan alsa, rakibe 103 puan aldıracaklardı."

"Gelecek sezon çok şey olacak. Çok şey olmaya başladı bile. 2 Nisan'da kongre çağrısı yaptıktan sonra 12 Süper Lig kulübü imza toplamaya başladı. Bir sürü kulübe baskı geldi, imzalarını geri çekmek durumunda kaldılar. Bugünler geçmek üzere."

"Ben şahsen çok daha hırslandım. Çok daha inançlıyım. Geçen sene de ezici top oynadık, bir noktadan sonra sarsıldık. Bu sene de rekorları kırdık, son haftaya getirdik ama sistemi yenemedik."

patronlardunyasi.com