Spor


İstanbul Valisi Muammer Güler'in 1 kapı numarası ile yarışan Giandomenico Basso- Mitia Dotta ikilisine verdiği start ile başlayan yarışta 5 yabancı ekip yer alıyor.

İstanbul'un 9 yıl aradan sonra ilk kez ev sahipliği yaptığı Avrupa Ralli Şampiyonası'nın ikinci ayağında FIA tarafından onaylı toplam 48 yarışmacı ekip mücadele ediyor.

İtalya, Bulgaristan ve Polonya'dan da 5 yabancı ekibin katıldığı Fiat Ralli'sinde Giandomenico Bosso, Michal Solowow, Peto Petkov ve Farbrizo Ratiglia isimli popüler pilotlar birincilik için yarışıyor.

Grup A, Grup N ve Süper 1600 ile bu sezon ilave edilen Süper 2000 kategorilerindeki araçlarıyla finişe ulaşmak için mücadele edecek Türk takım ve markalarımız ise Subaru Türkiye Ralli Takımı, Ford Rallye Sport Turkey, Opel Performance, Fiat Motorsporları, Renault Sport Türkiye, ST Racing, Tok Sport ve Delta Sport ekiplerinden oluşuyor.

Avrupa Şampiyonası'nın ikinci ayağı olarak koşulacak Fiat Rallisi'nde, İstanbul Park Pisti merkez, servis alanı ve bu akşam saat 20.15'te gerçekleştirilecek Fiat Özel Seyirci Etabı'na evsahipliği yapacak. İstanbul ve Kocaeli'ni kapsayan bir güzergah üzerinde iki ayak ve altı kısım olarak koşulacak yarışta 23 özel etap geçilecek. Yarışın tamamı 813.16 km'lik asfalt parkurda koşulurken, finiş töreni yarın İstanbul Park'taki servis alanı içinde saat 15:34'te gerçekleşecek.

Organizasyonun tüm etapları, Fiat Özel Seyirci Etabı dahil olmak üzere, ralli severler için ücretsiz olacak.