Ekonomi


Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (Busiad), tarafından düzenlenen '12. BUSİAD Ödülleri' sahiplerini buldu. Ödül töreninde Baykal Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Baykal 'yılın iş adamı' ödülünü aldı.

Busiad Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arif Özer, Busiad binasında düzenlediği basın toplantısında '2005 Yılı Busiad Ödülleri'nin sahiplerini açıkladı. Özer, ödüllerin, sanayici ve işadamlarını teşvik etmek, ülke kalkınmasının yanı sıra, eğitim ve kültür, çevre ve mesleki konularda atılımcı ve yararlı faaliyetlerde bulunan, kişi, firma ve kuruluşlara verildiğini kaydetti. Özer 12.sini düzenlenen "Busiad Ödülleri"nde 2005 Yılı 'Doğan Ersöz Yılın İşadamı Ödülü'nü Baykal Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Baykal'a verildiğini kaydetti.

Diğer ödül alanlar şöyle:'2005 Yılı Busiad Özel Başarı Ödülü' Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş, 'Busiad Eğitim ve Kültüre Destek Ödülleri' Demirtaş Orgazine Sanayi Bölgesi (DOSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Kaplan'ın şahsında DOSAB'a ve Tophane Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Rahmi Özyiğit'in şahsında Tophane Endüstri Meslek Lisesi', '2005 Yılı Busiad Meslek Ödülleri' Evinoks A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Coşkun İrfan'a, Çemtaş Genel Müdürü Nuri Özdemir'e ve Bursa'da devlet sanatçısı ünvanları ile geleneksel el sanatlarının yaşatılması konusunda gösterdikleri gayretler nedeniyle, Sedefkar Zafer Karazeybek, Metal İşlemeci Yılmaz Emen, Kakmacı Abdulkadir Sür ve Minyatür Sanatçısı Metin Işıkçı.

Bursa/Cihan