Atsu, Gana gelenekleriyle son yolculuğuna uğurlandı!
Atsu, Gana gelenekleriyle son yolculuğuna uğurlandı!

19 Mart 2023 Pazar   14:14

Hatay'daki evinin depremde yıkılmasıyla enkaz altında kalarak can veren Christian Atsu için ülkesinde cenaze töreni düzenlendi.  Gana geleneklerine uygun ritüellerin hakim olduğu törende sevenleri talihsiz futbolcu için gözyaşı döktü.

18 Şubat'ta enkaz altında cansız bedenine ulaşılan Ganalı futbolcunun cenazesi, önce Hatay'dan Adana'ya, oradan uçakla İstanbul'a getirildi. Cenaze, İstanbul'un ardından da Türk Hava Yolları'na ait uçakla, Gana'nın Başkent'i Akra'ya ulaştı.

Hatay'daki evinde depreme yakalanmasının ardından on ikinci günde enkaz altından cansız bedeni çıkarılan 31 yaşındaki futbolcunun naaşı, ardından ülkesine nakledilmişti. Uzun bir süredir taziyeler için bekletilen ve ülke geleneklerince anma programları yapılan cenaze ardından toprağa verildi. Anma mahiyetindeki çeşitli dans figürleri, müzik sesleri ve yakılan tütsülerin kokuları eşliğinde icra edildi.

patronlardunyasi.comSayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Atsu-Gana-gelenekleriyle-son-yolculuguna-ugurlandi/276303