Depremzedeye özel kredinin faizi 72 saatte arttı
Depremzedeye özel kredinin faizi 72 saatte arttı

9 Mart 2023 Perşembe   16:56

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre; Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’nın açtığı ihtiyaç kredisine maaş hesabı bulunan çalışanları başta olmak üzere on binlerce talep geldi.

Bankalar, görevlendirdikleri personel aracılığıyla banka şubelerindeki ön büroda, aşırı yığılma ve izdihamın önüne geçebilmek için önce başvuranların isimlerini ve cep telefonlarını listeye yazdı, ardından “Olumlu sonuçlanırsa size mesaj gelecektir” açıklaması yaptı.

#reklam#

Ancak talebin bu denli yoğun olabileceğini hesaba katamayan bankalar; şubelerdeki izdihamın önüne geçebilmek için bu kez başvuruların mobil bankacılık üzerinden alınacağını duyurdu.

Yüzde 1,59'a çıkarıldı

Dijital ortamdan da yapılan başvuruların yüz binleri bulmasıyla Halkbank, önce 8 Mart günü gece 00.00'dan itibaren önce mobil başvuru ekranını kullanıma kapattı, ardından da depremzedelere bir şok yaşattı.

Banka 0,99 faiz oranıyla depremzedelere özel açmış olduğu kredi faiz oranını dün itibarıyla 1,59'a çıkardıktan sonra mobil ekranı yeniden kullanıma açtı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/depremzedeye-ozel-kredinin-faizi-72-saatte-artti/275853