Bahçeşehir Koleji'nde öğretmenler asgari ücretle mi çalıştırılıyor?
Bahçeşehir'de öğretmenler asgari ücretle mi çalıştırılıyor?

1 Şubat 2023 Çarşamba   12:42

Bahçeşehir Koleji'ndeki öğretmenler, düşük zamla daha önce de gündeme gelmişti.

Öğrencilerden 200 Bin TL'ye varan ücretler alan Bahçeşehir Koleji'nin öğretmenlere düşük ücret verdiği öne sürüldü.

Ünlü sunucu Kaan Sekban, sosyal medyadan Bahçeşehir Koleji'nde çalışan öğretmenlerin düşük ücretle çalıştığını ifade eden bir paylaşım yaptı.

Sekban, "Bahçeşehir Koleji Öğretmenleri maaşlarının asgari ücretten yattığını söyleyerek isyan ediyor. Velilerden dünyanın parasını alan bi kurumun öğretmenlere bunu reva görmesi kabul edilemez." diye paylaşım yaptı.

Bunun üzerine Bahçeşehir Kolejlerinin sahibi Enver Yücel, Kaan Sekban'a yanıt olarak, "Talk Show yapmak zeka gerektirir, yanlış beyanlar ve söylemlerle prim yapamazsın. Bu benden sana bir abi nasihatı. Zekanı geliştirici faaliyetlerde bulunmanı öneririm"" diye cevap verdi.

Ardından Sekban, "Benim söylediğimle talk show yapmanın ne alakası var anlamadım ama, prim yapmaya inanın hiç ihtiyacım yok. Zekam 40'a kadar geliştiği kadar gelişmiştir:)Bu magazin atışmasını geçelim de doğru beyanı siz açıklayın buradan ben de doğrusu buymuş deyip tvitimi silerim hiç sorun değil" diye yazdı.

Yücel’in bu ifadelerininden sonra öğretmenler maaşlarının ekran görüntülerini paylaştı.

Yücel bu paylaşımlardan sonra geri adım attı ve asgari ücret ödemelerini kabul etti: “22 bin çalışan öğretmenimiz var asgari de var devletin 3 katı da…”

Sekban da, "Demek ki beyanım yalan değilmiş, asgari ücretli öğretmenler varmış, ben -hem de böylesi fiyakalı bir eğitim kurumunda çalışan- 1 öğretmenin bile asgari ücrete mahkum edilmesini skandal olarak görürüm üzgünüm, peki kaç öğretmen bu asgari ücrete tâbi ?" diyerek yanıtladı.

ENVER YÜCEL'E TEPKİLER

Enver Yücel'in yaptığı paylaşımlara sosyal medyadan yoğun tepkiler geldi. 

Öğretmenler bunun üzerine üç kat maaş alanların ya müdür ya da okuldaki yabancı uyruklu öğretmenler olduğunu söyledi.

Yabancı öğretmenlerin maaşının üç katı olması mecburi. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre yabancı öğretmenlerinin maaşı asgari ücretin üç katı olarak yatırılmak zorunda.

 

 

 

 Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Bahcesehir-Koleji-nde-ogretmenler-asgari-ucretle-mi-calistiriliyor/274499