Dursun Özbek'ten Ali Koç'a yanıt: Üzülerek.....
Dursun Özbek'ten Ali Koç'a yanıt: Üzülerek.....

25 Ocak 2023 Çarşamba   07:24

Özbek, Koç'un davetine verdiği yanıtta, "Tarafıma yaptığınız çağrı metnini üzülerek okudum. Biz tüm bu aksi çabalara inat, rekabetimizi saha içinde sürdüreceğiz" ifadelerini dile getirdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün resmi sitesinden yayınlanan mesajında, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'e bir televizyon kanalında yaşanan sorunları birlikte tartışma çağrısı yaptı.

Ali Koç'tan Dursun Özbek'e çağrı: Açıkça ve mertçe her şeyi....

Özbek, kulübünün resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak, Koç'un davetine cevap verdi. Dursun Özbek'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

#reklam#

"Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sn. Ali Koç'a,

Tarafıma yaptığınız çağrı metnini üzülerek okudum. Bu metinle, başkanı olduğunuz Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Türk futbolunda 'Herkes için adalet' arayışımıza katkı sağlamak yerine, futbolu sahanın dışına çıkarma amacına yönelik bir çaba içerisinde olduğu net bir şekilde görülüyor. Bu tip beyhude çabaların sebeplerini gayet iyi anlıyorum. Sahada yaşanan başarısızlıkları saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan bu tip yaklaşımların Türk futboluna hiçbir faydası olmayacağını sizler de bizim gibi biliyorsunuz.

Biz, futbolun sahada oynandığını ve adaletin herkes için önemli olduğunu tüm paydaşlara hatırlatmaya devam edeceğiz. Kendileri için ayrıcalık isteyip sistemi buna göre dizayn etmeye çalışanların karşısında da her zaman duracağız.

Zaman zaman hepimiz yaşanan gerginliklerden etkilensek de Türk futbolunun ve kulüplerimizin vizyonunu geliştirmek, değerini artırmak için ortak bir çaba ve sağduyuyla hareket etmek, hepimizin sorumluluğu olmalı. Biz tüm bu aksi çabalara inat, rekabetimizi saha içinde sürdüreceğiz.

Dursun Aydın Özbek

#reklam#

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı"

Fenerbahçe: Yine şaşırmıyoruz

Özbek'in açıklamalarından sonra Fenerbahçe bir açıklama daha yaptı. Fenerbahçe'nin açıklamasında, "Olayı saha dışına çıkaran, algı yapan, devletimizin güvencesi ile ülke sınırlarımız içinde oynanan lige, nereden aldıkları belli olmayan güç ile bitirtmeyiz tehdidi savuranlar, iddiaları karşılıklı konuşalım dediğimizde futbolu saha dışına çıkarmayın yanıtı verdiler!

Tarih, tekerrürden ibarettir. Geçmişte şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz..." denildi.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Dursun-Ozbek-ten-Ali-Koc-a-yanit-Uzulerek-/274218