Pistte kazandı, kasada kaybetti: 12.7 Milyon Dolar kayıp
Pistte kazandı, kasada kaybetti: 12.7 Milyon Dolar kayıp

19 Ocak 2023 Perşembe   16:05

8 Olimpiyat şampiyonluğu ve 100 metrede dünya rekorunun sahibi Usain Bolt, banka hesabında sebebi henüz belli olmayan bir nedenden ötürü büyük bir kayıp yaşadı.

Jamaikalı atletin 12.7 milyon dolarlık bir kaybının olduğu ve hesabında sadece 12 bin dolar kaldığı aktarıldı. Bolt'un avukatları, paranın 10 gün içerisinde hesaba tekrar yatırılması için başvuruda bulunduklarını belirtti.

Hukuki Süreç Başladı

#reklam#

NTV Spor'da yer alan habere göre, Jamaikalı atletin avukatları yaptığı açıklamada, Bolt'un ülkesindeki özel bir yatırım hesabında 12.7 milyon dolar kayıp yaşandığı ve konuyla ilgili hukuki sürecin başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, Bolt'un hesabında sadece 12 bin dolar kaldığı aktarılırken, "Eğer bu bir hatadan kaynaklanmadıysa müvekkilimize karşı ciddi bir dolandırıcılık ve hırsızlık suçuyla karşı karşıyayız." ifadelerine yer verildi.

Bolt'un avukatlarının ayrıca, paranın 10 gün içerisinde hesaba tekrar yatırılması için başvuruda bulundukları ifade edildi. Jamaika Maliye Bakanı Nigel Clarke konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise şunları söyledi, "Endişe verici bir durum. Dürüst olmayan birkaç insan yüzünden kurumlarımızın itibarsızlaştırılmasına izin veremeyiz."Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Pistte-kazandi-kasada-kaybetti-12-7-Milyon-Dolar-kayip/274023