Kanal manzaralı! Parayı ver, Türk vatandaşı ol
Kanal manzaralı! Parayı ver, Türk vatandaşı ol

26 Kasım 2022 Cumartesi   08:59

Tartışmaların odağındaki Kanal İstanbul projesinin etrafında arazi toplayan yabancı gayrimenkul şirketleri pazarlama çalışmalarına hız verdi. Geçen haziran ayında İstanbul'da kurulan Elhaj Grup, kanal manzaralı arazilerini “Türk vatandaşlığına geçmek isteyenler için uygundur” diyerek satışa çıkardı.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre Arap ülkelerinde de acenteleri bulunan şirketin ortakları Ahmad Azmi El Haj ve Haytham Azmi El Haj, ABD vatandaşı. Merkezi Başakşehir'de olan şirketin ortaklarının adresleri de Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde ABD olarak gözüküyor.

İTO'ya 24 Haziran 2022'de kayıt olan şirket, 500 bin TL sermayeye sahip.

3 ARAZİYE REKLAM

Şirketin Türkçe, İngilizce ve Arapça dil seçenekleri bulunan internet sitesinde “İstanbul Yeni Kanal'a İniyor” sloganı ile 3 arazinin reklamı yapılıyor. Arnavutköy Sazlıbosna'daki 4 bin 468 metrekarelik arazi kanala 420 metre mesafede. Bağımsız tapulu 4 kat konut imar izni bulunan arazinin Türk vatandaşlığına geçmek isteyenler için uygun olduğu belirtiliyor.

Sazlıbosna’daki bu arazi Kanal İstanbul'a 420 metre mesafede bulunuyor

Yine Sazlıbosna'daki 2 bin 987 metrekarelik arazi de 4 kat imar izinli denilerek, aynı sunumla pazarlanıyor. Şirketin kanal manzaralı Hacımaşlı mahallesindeki 3 bin metrekarelik arazisi de satışta. Şirket, alıcılara, “Kanal İstanbul projesinin açılmasından sonra, kanal çevresindeki araziler alışılmadık bir yatırım hareketine sahne oluyor” diye sesleniyor.  Şirket, internet sitesinde, “İstanbul merkezli gayrimenkul yatırımında uzmanlaşmış büyük ölçekli bir Türk şirket” diye tanıtılıyor.

Şirket İstanbul'da geçen günlerde düzenlenen 8. Türk-Arap Yapı-İnşaat Malzemeleri ve Mobilya Fuarı'nda da Kanal güzergahındaki arazilerini tanıttı.

AKP, topraktan cazibe yarattı

Şirketin internet sitesinde, “Türkiye'nin gelişimindeki en önemli dönüm noktaları nelerdir?” başlıklı dikkat çeken bir yazı da bulunuyor. Yazıda, AKP'nin 2002'de iktidarı devraldıktan sonra rönesans planını uyguladığı, tüm Türkiye topraklarını yatırım için cazip projeler haline getirdiği belirtiliyor.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Kanal-manzarali-Parayi-ver-Turk-vatandasi-ol/271946