TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun cadılar bayramı kostümü
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun cadılar bayramı kostümü

2 Kasım 2022 Çarşamba   07:33

Her yıl 31 Ekim'de kutlanan Cadılar Bayramı'nda Türkoğlu çifti günün gelenekleri gereği farklı giysilerle Amerika'daki evlerinin bahçesinde çektirdikleri fotoğrafı paylaştı.

Hidayet Türkoğlu peruk takarken, eşiyle birlikte 1970'lerin hippi giysilerini tercih etti.

CADILAR BAYRAMI HAKKINDA (VİKİPEDİ)

Cadılar Bayramı, her sene 31 Ekim'de kutlanan, öncelikle Pagan ve sonrasında Hristiyan kökleri olmasına rağmen günümüzde seküler bir kutlama halini almış bayram. Çocukların, genellikle korkunç kostümler giyerek, kapı kapı dolaşıp şekerleme ve harçlık topladığı bir bayramdır. Diğer Cadılar Bayramı kutlamalarında yapılan etkinlikler arasında maskeli balolar, balkabağından fener oyma, korku filmi seansları ve perili olduğuna inanılan evlere düzenlenen geziler sayılabilir.

Cadılar Bayramı, başlıca Kuzey Amerika ve Britanya Adaları'nda yer alan ülke ve bölgelerde kutlanır. Bu bölgelerde çok büyük ve görkemli bir festival olan Cadılar Bayramı kutlamaları, Amerikan kültürünün etkisiyle Avrupa ve Okyanusya'da yer alan diğer Batılı ülkelerin yanı sıra Japonya, Filipinler ve Latin Amerika'da da yaygınlaşmaktadır. Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/tbf-baskani-hidayet-turkoglu-nun-cadilar-bayrami-kostumu/271042