Milyarderler bir senede 480 milyar dolar kaybetti
Milyarderler bir senede 480 milyar dolar kaybetti

29 Ekim 2022 Cumartesi   14:15

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre aralarında Mark Zuckerberg, Bill Gates ve Larry Ellison da bulunan dünyanın en büyük teknoloji devleri, perşembe günü itibariyle bu sene 480 milyar dolar kayıp yaşadı.

Wall Street Journal'ın aktardığına göre teknoloji devlerinin yaşadığı kayıplar resesyon endişesini büyüttü, hisse fiyatlarını düşürdü ve dünyanın en zenginlerinin servetini eritti. 

#reklam#

Bloomberg'in endeksine göre perşembe günü Meta'nın CEO'su Zuckerberg'in serveti 11.2 milyar dolar eridi. Bu hafta bilanço açıklayan Meta, borsanın açılışında yüzde 25'lik düşüş yaşadı. Böylece hisseler, 2016'dan bu yana en düşük seviyeye geldi.

Zuckerberg'in serveti bu sene toplamda 87 milyar dolar eridi. 

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk ve Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un servetleri de bu sene 58 milyar dolardan büyük kayıp yaşadı. 

Endekse göre bu sene sadece iki teknoloji milyarderinin serveti arttı. TikTok'un sahibi ByteDance Ltd'nin kurucusu Zhang Yiming'in serveti 10.4 milyar dolar artış gösterdi. NBA takımı Memphis Grizzlies ve Ubiquiti Inc.'in sahibi Robert Pera'nın serveti de 1.3 milyar dolar artış gördü. Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/milyarderler-bir-senede-480-milyar-dolar-kaybetti/270911