Cumhurbaşkanı Erdoğan, danışman Serkan Taranoğlu'nu görevden aldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taranoğlu'nu görevden aldı

2 Eylül 2022 Cuma   01:16

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yolsuzluk iddialarında adı geçen danışmanı Serkan Taranoğlu'nu görevden aldığı belirtildi.

ABD merkezli yayın kuruluşu Bloomberg'ten Fırat Kozok'un aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan görevden alma kararını, AK Parti MYK toplantısında üyelerle paylaştı.

Kozok Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Serkan Taranoğlu’nu görevden aldığını partisinin bu akşamki MYK toplantısında üyelere açıkladı.

Öte yandan, Serkan Taranoğlu'nun Twitter hesabında "Cumhurbaşkanı Danışmanı" ibaresini sildiği görüldü.

Serkan Taranoğlu'nun Twitter hesabı

Ne olmuştu?

Sedat Peker, 'Deli Çavuş' adlı Twitter hesabından Bank Asya’nın 16 yıl yöneticiliğini yapan eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği Deniz Meclisi Üyesi Salih Orakçı ile gazeteci Burak Taşçı'nın da içinde bulunduğu iddiaları yazmıştı.

Eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile kardeşi AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun, Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den sorunlarının çözümü için 12 milyon TL rüşvet istediğini öne sürmüştü. Peker, Gazeteci Burak Taşçı'ya dair ise borsa manipülasyonları yaptığı iddiasında bulunmuştu.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Cumhurbaskani-Erdogan-danisman-Serkan-Taranoglu-nu-gorevden-aldi/268723