Nihan Urel, 'Varlık Gösterme Harekatı'nı önceden bildi
Nihan Urel, 'Varlık Gösterme Harekatı'nı önceden bildi

23 Ağustos 2022 Salı   22:39

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, NATO üyesi Yunanistan'a ait savaş uçaklarının önemli bir NATO görevini yerine getiren Türk savaş uçaklarının görevini engellemek üzere bilinçli şekilde radar kilidi attıkları belirtildi.

Yunanistan tarafından yapılan bu tacizin, NATO'nun faaliyetlerini hedef alan bir girişim olduğuna dikkati çeken kaynaklar, Yunanistan'ın, Türkiye'yi taciz edebilmek adına NATO görevlerini bile riske atmaktan geri durmadığını vurguladı.

#reklam#

Yunanistan'ın Türk savaş uçaklarına radar kilidi atmasının hemen ardından gerekli karşılığın verildiği ve Yunan uçaklarının bölgeden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Hava Kuvvetlerimize ait F-16 uçakları,NATO 'nun "Varlık Gösterme Harekâtları" kapsamında Doğu Akdeniz'de uçuş görevi icra etti denildi.

KASIM AYINDA ARABULUCULUĞU BİLDİ

Daha önce ortada hiçbir yurt dışı ilişkileri başlamamışken Kasım ayında yaptığı videoda Türkiye'nin ilişkileri son derece artarak arabuluculuk yapacağını söylediği için tepki alan Nihan Urel, Ağustos ayı için komşu ülkelerin tacizlerine maruz kalacağımızı söylemişti. Urel geçen ay yaptığı videoda, "Varlık Gösterme Harekâtları" kapsamındaki Yunan F16'ların saldırısını 'Türkiye'nin varlık göstermesi' diyerek bir ay önceden bildi.

Temmuz ayında Türkiye haritasını inceleyen Nihan Urel, "Ağustos ayı boyunca kışkırtılmalar oldukça açık. Komşu ülkelerin aniden bizi kışkırtması, tahrik etmesi olabilir. Olsun. Çok güçlüyüz. Kesinlikle sessiz kalmayacağız. Kesinlikle ezici, baskıcı ve Türkiye varlığımızın bilincinde bir tavır takınacağız" demişti.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Nihan-Urel-Varlik-Gosterme-Harekati-ni-onceden-bildi/268344