Ünlü CEO model kız arkadaşına tecavüzle suçlanıyor
Ünlü CEO model kız arkadaşına tecavüzle suçlanıyor

20 Ağustos 2022 Cumartesi   21:53

ABD’li bir girişimci ve sosyal medya ünlüsü olan Dan Price’ın eski kız arkadaşı tarafından tecavüzle suçlanması ülkede şok etkisi yarattı.

Kredi kartı işleme şirketi Gravity Payments’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Price, asgari ücreti yükseltirken kendi maaşını 1 milyon dolardan 70 bin dolara indirdikten sonra uluslararası kamuoyunda gündem olmuştu. Price, yıllık asgari ücreti 48 bin dolardan 70 bin dolara yükselteceğini açıklamıştı.

#reklam#

Maaşların en az 70 bin dolar olmasına karar veren Dan Price, 1 milyon dolarlık yıllık maaşını 70 bin dolara düşürerek, personele yapılacak zammın finansmanı için kaynak ayırmayı planladığını belirtmişti.

Ancak bonkör CEO’nun bu açıklamasının ardından basında bir kızı taciz ettiğine yönelik iddialar ortaya çıkınca, Price, görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

‘ONU REDDETTİĞİM İÇİN ÇOK SİNİRLENDİ’

ABD’de modellik yapan ve aynı zamanda şarkıcı olan Kacie Margis, New York Times gazetesine, Price’ın California’ya yaptıkları bir seyahat sırasında kendisine tecavüz ettiğini söyledi.

#reklam#

27 yaşındaki model, otel odasında eski sevgilisi Price tarafından tecavüze uğradığını öne sürerken, “Tatile çıktığımızda üç aydır birlikteydik. Oteldeyken Price’a bir telefon geldi ve beni odadan kovdu. Sonra geri geldiğimde beni öpmek istedi ancak onu reddettiğimde çok sinirlendi.” dedi. Genç kadın daha sonra lobiye indiğini ve bir süre burada kaldığını daha sonra odaya geri döndüğünü söyledi.

‘ÖLDÜRÜLMEKTEN ENDİŞE ETTİM’

Margis’in ifadesinde, “Odaya geldiğimde Price benimle birlikte olmak istedi onu reddettim. Daha sonra esrar teklif etti ve istemediğimi söyledim. Sonra yatakta uyuyakalmışım. Uyurken Price, benimle birlikte olmaya çalışıyordu. Kalktım ancak korkumdan bir şey diyemedim. Beni öldürebileceğinden endişe ettim.” dedi.

#reklam#

Palm Springs polisi olayın soruşturulduğunu açıkladı.

Saldırıdan sonra Margis’in, bir arkadaşına ‘titrediğini’ ve ‘zar zor konuşabildiğini’ yazdığı da ortaya çıktı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/unlu-ceo-model-kiz-arkadasina-tecavuzle-suclaniyor/268220