40 bin kişiyi 500 Milyon TL dolandıran Deterjan Pazarı kurucusu Süleyman Kocabaş'ın sözleri pes dedirtti
500 Milyon TL vurgun yapan Kocabaş pes dedirtti

12 Ağustos 2022 Cuma   08:42

'Deterjan Pazarı' firmasının sahibi Süleyman Kocabaş, hakkında çok sayıda kişi savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Edinilen son dakika bilgisine göre Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü harekete geçerek Süleyman Kocabaş'ın da aralarında bulunduğu 8 kişiyi gözaltına aldı. Mali Şube ekipleri 4 işyeri 10 ikamette arama çalışmalarına devam ediyor.

Sabah'tan Aykut Soncu ve Ömer Çetin'in haberine göre Çiftlik Bank benzeri yapılara bir yenisi daha eklendi… Deterjanpazarı Com, vurgunun yeni ismiydi… Ankara'nın Kahramankazan ilçesine kurulan fabrikanın çalışma sistemi ise şöyleydi; İddialara göre firmanın sahibi Süleyman Kocabaş, üyelere hammadde verip 'banyo topu' yapmalarını istedi. Karşılığında ise hammadde için aldığı paranın 3 katını vereceğini söyledi. Bu yöntem sayesinde; 40 bin kişiyi sisteme dahil etti. Uzun süredir paralarını alamayan şirket üyeleri ise dün fabrikanın önüne gidip isyan etti.

'BEN BİR EŞEKLİK ETTİM'

#reklam#

Mağdurlardan birisi, "Ben bir eşeklik ettim, güvendim bu işe girdim. Her şeyimi yatırdım. Parmağımızdaki yüzüklere kadar sattım. Geldim Süleyman Bey'le konuştum, oturdum, ağladım önünde 'Sözüm söz, yarın paran elinde' dedi Süleyman Bey. 1 hafta sonra geldim konuşmak için, param yatmadı.

'AYAKTA KARŞILIYORDU ŞİMDİ İNSAN YERİNE KOYMUYOR'

Korumalarından biri 'Bugün söz paran yatacak kardeşim, Süleyman Bey kesin talimat verdi' dedi. Yapmayın Süleyman Bey, size söylüyorum. Buradan size sesleniyorum, birazcık merhametiniz varsa çıkın açıklama yapın. Ben elimde poşet dolusu parayla geldim buraya, ayakta karşılıyorlardı. Şimdi kimse insan yerine koymuyor bizi. Bu kadar insan buraya kavga çıkarmaya gelmedi" dedi.

SÜLEYMAN KOCABAŞ: MANTIKLI OLUN

#reklam#

Sırra kadem basan firmanın sahibi Süleyman Kocabaş ise sosyal medyadan şirket üyelerine seslendi. Suçlamaları reddeden Kocabaş, bir de üyeleri tehdit edip akıl verdi.

'ŞİRKET KAPANIRSA…'

Kocabaş, şunları söyledi: Herkes oyuna geliyor. Belirli bir grup, 100 kişiyi organize edip halkı dolandırdığımızı söylüyor. Bunu yaptığımızı düşünelim. Şirket kapanırsa ödeme yapamayacağımı düşünmenizi istiyorum. Bizimle çalışan herkesi mantıklı olamaya davet ediyorum. Ödemenin gecikmesinin ana sebebi; iki aydır bu olaylar yüzünden iş yapamamak. Aynı zamanda finansal olarak organize etmiş olduğum nakit döngüsünü yapamamaktan kaynaklı.

#reklam#

Ben bir firma ile anlaşma yaptım. Ama bu olaylar yüzünden iptal edildi. Bu olaylar sürdükçe işimi yapamıyorum. Yarın işe başlayacağım. Ödemeleri yakın zamanda yapamam. Çünkü para kaynaklarımız kesildi. Hiçbir banka bizimle çalışmak istemedi. Ben yeniden satış moduna döneceğim. Herkes bekleyecek. Beklemeyenler için yapacağım bir şey yok. Ödemelerle ilgili 3 aylık bir süreç istiyoruz. Kendi çalıştığınız şirketi kapattırırsanız bir daha onu almanız mümkün olur mu? Mantıklı davranalım. Herkes kendinde hata arasın. Ben kredi çektim ödeme yapamıyorum diyorlar. Ben mi kredi al dedim. Mantıklı davranalım. Herkes kendinde hata arasın. Ben kredi çektim ödeme yapamıyorum diyorlar. Ben mi kredi al dedim.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

'Deterjan Pazarı' firmasının sahibi Süleyman Kocabaş, hakkında çok sayıda kişi savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Kocabaş ise üyelerinden ödemelerle ilgili 3 aylık süre istedi.

DETERJAN PAZARI KURUCUSU SÜLEYMAN KOCABAŞ GÖZALTINA ALINDI

#reklam#

Deterjan Pazarı kurucusu Süleyman Kocabaş, 40 bin kişiden para toplayıp sırra kadem basmıştı. Mağdurlar ise firmanın önüne giderek isyan bayrağı açmıştı. 'Deterjan Pazarı' firmasının sahibi Süleyman Kocabaş, hakkında çok sayıda kişi savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü firmayı 7 aydır takip ettiği ortaya çıkarken öğlen saatlerinde Süleyman Kocabaş'nda aralarında bulunduğu 8 kişiyi gözaltına aldı.

Ekipleri 4 işyeri 10 ikamette arama çalışmalarına devam ediyor.

Deterjan Pazarı firmasının sahibi Süleyman Kocabaş banyo topu yaptırarak birçok vatandaşı mağdur ettiği iddia edildi. İnsanlara banyo topu yaparak paralarının 3 katını vaat eden ve yaklaşık 40 bin kişinin yüklü miktarda dolandırıldığı iddia edildi.

Para kazanmak isteyen Ankara ve çevresinde bulunan insanlara şirketin "Bu tozu bu fiyata alın, yoğurup banyo topu yapın. 95 gün kuruttuktan sonra bize 3 katı fiyatına satın" dediği ileri sürüldü.

 

 

MAĞDURLAR FABRİKAYI BASTI

#reklam#

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde sabun üretimi için anlaştıkları fabrikadan paralarını alamadığını öne süren mağdurlar eylem yaptı. Saray Mahallesi'nde toplanan gruptakiler, iddiaya göre, fabrikadan satın aldıkları ürünle sabun ürettiklerini ve belirtilen tarihte satış için fabrikaya getirdiklerini ancak herhangi bir yetkiliyle görüşemediklerini belirtti. Fabrika yönetimiyle görüşmek isteyen gruptakiler, alacaklarının ödenmesi talebinde bulundu. Bir süre fabrika dışında bekleyen vatandaşlar, yanlarında getirdikleri kolileri kapının önüne bıraktı.

FİRMA 7 AYDIR TAKİPTE

Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, 2022 Ocak ayında Deterjan Pazarı firmasını mercek altına alarak teknik ve fiziki olarak çalışma başlattı. Mali Şube ekipleri Süleyman Kocabaş ve yöneticilerin aralarında bulunduğu 8 kişiyi gözaltına alırken 4 işyeri ve 8 ikamette arama çalışmaları devam ediyor. Ankara emniyetine getirilen şüphelilerin ifade işlemleri başladığı öğrenildi.

REKLAM FİLMLERİYLE ÖN PLANA ÇIKARDILAR

Şirket birçok fenomene reklamlarında yer vererek ön plana çıkmasını sağladı. Deterjanpazari.com da oyuncu ve sunucu Onur Büyüktopçu, Berke Üzrek, Öykü Çelik ve Melek Baykal'ın reklamlarda oynadığı görüldü. Ayrıca 10.Dijital Dünya'nın Enleri ödül töreninde de "Yılın En İyi Temizlik Ar-Ge Ödülü'nü kazandı.

KOCABAŞ MAĞDURLARA SESLENDİ: "HİÇBİR BANKA BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTEMEDİ"

#reklam#

Firma sahibi Süleyman Kocabaş, eylemler sonrası sosyal medyadan şirket üyelerine seslendi. Kocabaş, "Herkes oyuna geliyor. Belirli bir grup, 100 kişiyi organize edip halkı dolandırdığımızı söylüyor. Bunu yaptığımızı düşünelim. Şirket kapanırsa ödeme yapamayacağımı düşünmenizi istiyorum. Bizimle çalışan herkesi mantıklı olamaya davet ediyorum. Ödemenin gecikmesinin ana sebebi; iki aydır bu olaylar yüzünden iş yapamamak. Aynı zamanda finansal olarak organize etmiş olduğum nakit döngüsünü yapamamaktan kaynaklı. Ben bir firma ile anlaşma yaptım. Ama bu olaylar yüzünden iptal edildi. Bu olaylar sürdükçe işimi yapamıyorum. Para kaynaklarımız kesildi. Hiçbir banka bizimle çalışmak istemedi. Ben yeniden satış moduna döneceğim.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/40-bin-kisiyi-500-Milyon-TL-dolandiran-Deterjan-Pazari kurucusu Suleyman-Kocabas-in-sozleri-pes-dedirtti/267884