Gökçek’in zırhlı cipine kaç milyonluk teklif geldi?
Gökçek’in zırhlı cipine kaç milyonluk teklif geldi?

24 Haziran 2022 Cuma   08:24

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Melih Gökçek döneminden devralınan yüksek maliyetli lüks araçlardan bir yenisini daha satışa çıkardı. Gökçek döneminde büyük paralar harcanarak satın alınan ve zırhla kaplatılan arazi aracını 50 ayın sonunda Gökçek’ten geri alabilen ABB yönetimi, aracın satış ihalesini dün tamamladı.

2,2 MİLYON TL’LİK TEKLİF

Gökçek’ten geçen yıl aralıkta geri alınan ve belediye otoparkına çekilen Toyota Land Cruiser marka cipin satış ihalesini, ABB Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı koordine etti.

Açık ihale yöntemiyle gerçekleştirilen ihale kapsamında, muhammen bedel 1 milyon 871 bin 122 TL olarak belirlendi. Cipin özellikleri ihale dosyasında, “2013 model, siyah, zırhlı, sekiz silindirli ve 4,5 litrelik motora sahip” şeklinde sıralandı.

#reklam#

4 isteklinin katıldığı ihalede en yüksek teklif 2 milyon 202 bin TL oldu.

İhale komisyonu, satış ihalesine az sayıda istekli katılması ile ihale sonucunda satış bedelinin düşük kalması sebebiyle kamu yararı gereği ihaleyi oy birliğiyle iptal ett

Ankara Büyükşehir Belediyesi envanterine kayıtlı lüks aracın satışı için Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca yeniden ihaleye çıkılacağı belirtildi.

ABB yönetimi, eski dönemde satın alınan üç adet lüks aracı da 2020 yılında satışa çıkarmıştı.

Araçlardan toplam 2 milyon 101 bin TL gelir elde edilmişti.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Gokcek-in-zirhli-cipine-kac-milyonluk-teklif-geldi/265985