İbrahim Kahveci: TL'nin dandik para olmasına kim neden oldu?
Kahveci: TL'nin dandik para olmasına kim neden oldu?

20 Haziran 2022 Pazartesi   13:55

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın akaryakıt fiyatlarındaki yükselişin farkında olduklarına yönelik açıklamasını hatırlatarak, "Kurları kim yükseltti? Kur yükselişinin sorumlusu kim? Sahi TL’yi en değersiz seviyeye kim düşürdü? TL’nin dandik para olmasına kim neden oldu? Kurtulmuş: Eskiden TL çok değerliydi yüksek miktarda ithalat oluyordu, çok şükür bundan uzaklaştık

Sorumlu kim? Cevap var mı?

Türkiye’de hayat pahalılığı ve enflasyonun 1 numaralı sebebi TL’nin aşırı değersiz oluşudur. Bu politikayı kim uyguladı? Bu büyük çöküşe kim neden oldu? Halkı bu fakirliğe kim mahkum etti? Gerçekten bu büyük yanlışların sorumlusu kim?" diye yazdı.

#reklam#

Türkiye'de asıl kopuşun 2016'da yaşandığını kaydeden Kahveci, "Sorumlusu kim dediğimizde kimse tek 1 kişiyi göstermesin.

Aslında 2016 sonrası verilen her oy ile hepimiz sorumluyuz. Bunu biz istedik. Bizler zamları istedik ve fakirliği coşkuyla karşıladık.

Sakın olan kimse ‘faiz sebep-enflasyon sonuç’ teorisi ile ve ‘ortada Nass var, size bize ne oluyor’ cümlesi ile faizleri suni düşüren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçlamasın. Çünkü her yanlışa biz onay verdik ve bu yanlışların sürmesini tercih ettik." ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın...Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Ibrahim-Kahveci-TL-nin-dandik-para-olmasina-kim-neden-oldu/265815