Dr. Mehmet Öz, Trump'ın Pensilvanya mitinginde yuhalandı
Dr. Öz, Trump'ın Pensilvanya mitinginde yuhalandı

8 Mayıs 2022 Pazar   08:55

Pensilvanya adına senatörlük görevini üstlenen Pat Toomey’in emekliye ayrılmasıyla boşalacak koltuğa aday olan ve ABD’nin eski başkanı Donald Trump’ın da desteğini alan medyatik isim Dr. Mehmet Öz, Cumhuriyetçileri karıştırmaya devam ediyor.

Ünlü televizyoncu Oprah Winfrey ile yaptığı programlarla adını duyuran ünlü doktor Mehmet Öz, geçen yılın sonunda siyasete atılma kararı almış ve kısa bir süre önce de ABD’nin eski başkanı ve Cumhuriyetçiler için bir lider haline gelen Donald Trump’ın desteğini almıştı. Dr. Mehmet Öz’ün serveti ortaya çıktı: Hangi teknoloji şirketlerine yatırım yapmış?

Fakat Trump’ın önceki gün organize ettiği mitingde Dr. Öz, bazı miting katılımcıları tarafından yuhalandı. ABD medyasında yer alan haberlerde, Dr. Öz’ün isminin geçtiği bazı anlarda mitinge katılanların protesto düzenlediği görüldü.

#reklam#

Sözcü'nün aktardığına göre, ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Business Insider, “Ünlü doktorun adı tanıtımda iki kez geçti ve ikisinde de yuhalandı, ıslıklandı. Cumhuriyetçilerin senato adayı için yapılan mitingde Trump destekçilerinden bazıları Dr. Öz’ü birkaç kez yuhaladı” ifadesine yer verdi.

Yağmur altında düzenlenen mitingden önce de Dr. Öz’e güvenin olmadığına dikkat çeken ABD medyası, “Greensburg, Pennsylvania’da yapılan etkinlikte Dr. Öz’ün önceden kaydedilmiş videosu da yayınlanırken yaklaşık birkaç bin kişi yuhaladı. Ohio’da ön seçimi kazanan JD Vance ve Trump’ın Dr. Öz’ü destekleme kararı sırasında da adı geçince yuhalama sesleri yükseldi” yorumunu yaptı.

Dr. Öz’ün sahneye çıkmasıyla birlikte alkış ve yuhalama seslerinin birbirine karıştığı da kaydedildi. Business Insider’a konuşan bazı Pennsylvanialılar da Dr. Öz’ün aday olmasından rahatsızlık duyduklarını belirtirken, onun Pennsylvanialı olmamasından memnun olmadıklarını dile getirdi Mehmet Öz, Türk vatandaşlığından çıkacağını taahhüt ettiSayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Dr-Mehmet-Oz-Trump-in-Pensilvanya-mitinginde-yuhalandi/264155