180 Bin TL maaş aldığı iddia edilmişti! Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz görevden alındı
180 Bin TL maaş aldığı iddia edilmişti! Görevden alındı

29 Ocak 2022 Cumartesi   22:39

Yerine Ziraat Bankası eski genel müdürü Hüseyin Aydın getirildi. Poyraz'ın Tarım Kredi Kooperatifleri'nde 4 yıldır hukuksuz bir şekilde görev yaptığı gündeme gelmişti.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nde (TTKKMB) Genel Müdür Fahrettin Poyraz görevden alındı. Poyraz'ın yerine Ziraat eski Genel Müdürü Hüseyin Aydın geldi. Fahrettin Poyraz: 180 Bin değil 62 bin 500 TL alıyorum

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Genel Müdür Fahrettin Poyraz görevden alındı.

#reklam#

Toplantı sonrası yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"1581 sayılı kanunun 5.maddesine istinaden Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü olarak atanan Sayın Fahrettin Poyraz’ın genel müdürlük görevinden alınmasına, Sayın Hüseyin Aydın’ın Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü olarak atanmasına oy çokluğu ile karar verildi.”

Alınan karar, Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğüne de bildirildi.

ÇİFTÇİNİN SORUNLARINI ÇÖZEMEDİ!

Borçlarını ödeyemeyen ve tarlaları, traktörleri haczedilmeye başlayan çiftçiler, bir yılı aşkın süredir Ankara’ya gelerek yaşadıkları sıkıntıları, yetkililere duyurmaya çalışmış ancak sonuç alamamıştı.

FAHRETTİN POYRAZ 10 AYRI YERDEN 180 BİN LİRA MAAŞ ALIYOR İDDİASI

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ve Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın 10 ayrı yerden 180 bin TL maaş aldığı, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa’nın da 5 ayrı kurumdan maaş aldığı iddiaları gündeme gelmişti. Fahrettin Poyraz'dan '11 maaş alıyor' iddialarına cevap: Maaş değil huzur hakkı alıyorumSayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/180-Bin-TL-maas-aldigi-iddia-edilmisti-Tarim-Kredi-Kooperatifleri-Genel-Muduru-Fahrettin-Poyraz-gorevden-alindi/260198