Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş hakkında 12 Milyon Dolarlık dolandırıcılık iddiası!
Uğur Akkuş hakkında 12 Milyon Dolarlık dolandırıcılık iddiası!

28 Ocak 2022 Cuma   10:07

Akkuş'un, Kuveyt Öksüzler Vakfı'na tahsis edilen bir şirkete, Çeşme'deki Şehitler Vakfı'na ait bir araziyi helikopterle gezdirdikten sonra 12 milyon dolara hayali bir şekilde sattığı iddia edildi.

Habertürk köşe yazarı Yasemin Güneri bugünkü köşe yazısında ünlü manken Ebru Şallı'nın eşi olarak tanınan iş insanı Uğur Akkuş hakkındaki bomba iddiaları gündeme getirdi.

Güneri, zenginliğinin kaynağı merak edilen Akkuş'un hayali arazi satışı yoluyla milyonlarca dolar kazandığını yazdı.

ŞEHİTLER VAKFI'NA AİT ARAZİYİ HAYALİ OLARAK SATTI

#reklam#

Güneri'nin yazısına göre Uğur Akkuş'un, Kuveyt Öksüzler Vakfı'na tahsis edilen bir şirkete, Çeşme'deki Şehitler Vakfı'na ait bir araziyi helikopterle gezdirdikten sonra 12 milyon dolara hayali bir şekilde sattığı iddia edildi.

Arsayı Kuveyt Öksüzler Vakfı adına satın aldıklarını zanneden Kuveytli iş insanları, dolandırıldıklarını anladıktan sonra yasal yollara başvurdu.

HACİZ KARARI ALINDI

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Kuveytli yatırımcı Alshaab Gate Real Estate Company ve Altanmya İnternational İnvestment Company şirket yetkililerinin müşteki olduğu dosyada, yazılı emir yoluyla bozma kararı verildi. Dolandırıcılık ve mal kaçırma iddiasıyla açılan davada ihtiyati haciz kararı alındı.

CUMHURBAŞKANI'NA YAKIN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Akkuş'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakın olduğunu belirterek şahısları yaklaşık 30 milyon dolar dolandırdığı ve bu nedenle de diğer dosyalarına ilişkin de haciz talebinde bulunulduğu iddia edildi.

İstanbul 6. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin verdiği kararla Kuveytli işadamlarını temsilen Avukat Seda İncekara; Ebru Şallı ve Uğur Akkuş'un evine ve ofisine hacze gitti.

Haciz işlemi sırasında, Uğur Akkuş’un ofisinde ilginç bir figüre de rastladılar. Boydan boya bir duvara aslan resmi yaptıran Akkuş, aslanın gözlerinden birine kendi gözlerini monte ettirdiği görüldü. Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş'a dolandırıcılıktan hapis cezası!

MİAMİ'YE YERLEŞECEK İDDİASI

Akkuş’a yakın kaynaklar; Uğur Akkuş’un, eski eşi Gonca Akkuş’a Kuveytlilerden yüksek miktarda para kopardığını ve bu parayı Türkiye’de yemelerinin mümkün olmadığını belirterek Miami’ye yerleşme teklifinde bulunduğunu, 2016 yılında bu teklifi eşi tarafından reddedilince bu kez kendisiyle yurtdışında yaşayacak birini bulacağını söylediğini iddia etti.

#reklam#

 Gonca Akkuş’un reddettiği teklifi Ebru Şallı’nın kabul ettiğini ve bu nedenle ikilinin “tatil” adı altında ülkeden firar ettiğini belirtti.

Evinde ve ofisinde haciz işlemleri yapılan Uğur Akkuş ve Ebru Şallı’nın yurda dönüp dönmeyeceği ve Kuveytli öksüz çocukların yararına çalışmalar yapan Kuveytli iş insanlarının verdikleri paraları tahsil edip etmeyeceği de önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yaşanan bu durumdan rahatsızlık duyduğu ve Kuveytlilerin mağduriyetinin giderilmesi konusunda açılan davalardan haberdar edilmek istendiği de gelen bir diğer bilgi…

Eşine ihanet ve darp iddiasıyla magazin figürü haline gelen Uğur Akkuş’un yurda döndüğünde tutuklanmaktan korktuğu için yurtdışında kalmaya yeğleyeceği de iddia edildi.

Kaynak: HabertürkSayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Ebru-Salli-nin-esi-Ugur-Akkus-hakkinda-12-Milyon-Dolarlik-dolandiricilik-iddiasi/260143