Galip Öztürk'le fotoğrafı ortaya çıkan hakim başkanlık görevinden alındı
Galip Öztürk'le fotoğrafı ortaya çıkan hakim başkanlık görevinden alındı

28 Ocak 2022 Cuma   08:32

Hakim Alver, söz konusu fotoğrafa ilişkin haberler hakkında aynı gün erişim engeli ve içerikten çıkarma kararı aldırmıştı.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) suç örgütü lideri Galip Öztürk ile aynı karede fotoğrafı ortaya çıkan Hakim Kemal Alver'i Samsun Adalet Komisyonu Başkanlığı görevinden alarak, olayla ilgili inceleme başlattı.

Birçok davadan aranması olduğu için Gürcistan'a kaçan suç örgütü lideri Galip Öztürk'ün aile fotoğrafında Öztürk'ün yanında Samsun Adalet Komisyon Başkanı Hakim Kemal Alver'in de olduğu ortaya çıkmıştı. Olay, fotoğrafı çekenlerin Öztürk'ün arkasındaki camdan yansıması ile ortaya çıkmıştı.

Samsun Adalet Komisyon Başkanı Hakim Kemal Alver de konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Söz konusu fotoğraftaki kişi benim. Fotoğrafta Öztürk'ün hemen yanında oturan kişi benim öz kızımdır. Kızım, Öztürk'ün şirket avukatlığını yapmaktadır. Kızımın şirketle ilgili Öztürk ile görüşmesi gerekiyordu. Kızımı tek başına Gürcistan'a göndermemek için kendisine eşlik ettim" ifadelerini kullanmıştı.

HABERLERİ JET HIZIYLA SANSÜRLETMİŞTİ

Söz konusu fotoğrafın kamuoyuna yansımasının ardından Hakim Alver, Galip Öztürk ile yan yana geldiği anlara dair haberler hakkında 'jet hızıyla' erişim engeli ve içerikten çıkarma kararı alınmıştı.

#reklam#

Yayımlanan haberler, Alver’in başvurusu üzerine Samsun 2. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla erişime engellenmiş, kaynak site olan Samsun Etik Haber’in ilgili haberi ise aynı mahkeme tarafından alınan başka bir kararla erişime engellenmişti.

Kararda, Hakim Kemal Alver’in “haberlerin, kişilik haklarını ihlal etmekte olup, rencide edici, asılsız ve toplumda yanlış anlamaya sebebiyet verir mahiyette olduğunu beyan ettiği” savunulmuştu.

Firari Galip Öztürk’le buluştuğunu doğrulayan hakim, kendi sözlerini jet hızıyla sansürletti!

ÖZTÜRK'ÜN ÇETESİ, EN BÜYÜK SUÇ ÖRGÜTLERİ ARASINDA

ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) tarafından uluslararası uyuşturucu kaçakçısı olduğu gerekçesiyle sınır dışı edilen, Türkiye'de cinayete azmettirmekten müebbet hapis cezası onanması üzerine Gürcistan'a kaçan Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk, Gürcistan'a yerleşmesinin üzerine Türkiye'de yargılandığı çete davalarından da hakkında yakalanma kararı çıktığı biliniyor. İçişleri Bakanlığı'nın Türkiye'nin en büyük 30 organize suç örgütü raporunda Galip Öztürk 7. sırada yer alıyor.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Galip-Ozturk-le-fotografi-ortaya-cikan-hakim-baskanlik-gorevinden-alindi/260134