Kuzey Kore Lideri Kim Jong'un eşi ponpon kızmış!
Kuzey Kore Lideri Kim Jong'un eşi ponpon kızmış!

12 Ocak 2022 Çarşamba   07:42

Ülkesinde özellikle popüler kültüre karşı çıkmasıyla bilinen ve Güney Kore'nin eğlence kültürüne savaş açan Kim'in eşinin bir dönem ponpon kızlık yaptığı ortaya çıktı.

Kuzey Kore'nin 'diktatör' olarak da anılan lideri Kim Jong-un, ilgi çeken halleriyle siyasi arenanın dışında sık sık kendine yer buluyor.

Geçtiğimiz günlerde verdiği kilolar sonucu yeni görüntüsüyle dikkat çeken ve kendinden söz ettiren Kim, bu kez eşinin geçmişiyle konuşuluyor.

Kim'in 2009 yılında evlendiği eşi Ri Sol-ju'nun, Kuzey Kore Lideri ile evlenmeden önce ponpon kızlık ve şarkıcılık yaptığı ortaya çıktı.

Yabancı basında gündeme gelen haberlere göre, ülkenin ileri gelen ailelerinden birine mensup olan Ri Sol-ju'nun amigo takımında başladığı ponpon kız kariyeri, daha sonra şarkıcılıkla devam etti.

#reklam#

Jinekolog bir anne ve profesör bir babaya sahip olan Ri Sol-ju'nun, 2005'te Kuzey Kore'nin Asya Atletizm Şampiyonası için tezahürat ekibinin bir üyesi olarak Güney Kore'yi ziyaret ettiği de öğrenildi.

20'li yaşlarının başından itibaren Kuzey Kore Olimpiyat amigo takımında aktif olarak ponpon kızlık yapan Ri Sol-ju, daha sonra şarkıcılık kariyeri de yaptı.

Ri Sol-ju'nun Kim ile tanışma hikayesi ise oldukça dikkat çekti. 'Unhasu Orkestrası' isimli bir grupta solistlik de yapan Ri'nin, sahnede şarkı söylediği sırada Kim tarafından fark edildiği de ortaya çıktı.

İddialara göre evlendikten sonra eşinin geçmişinin hiçbir şekilde ortaya çıkmamasını isteyen Kim, eşinin şarkıcılık geçmişine ait tüm CD, ses ve görüntü kayıtlarına da el koydurdu.

Küresel popüler kültüre açtığı savaşla bilinen Kim'in eşinin hayatının ortaya çıkması da, büyük yankı uyandırdı.

First Lady Ri, 2020 yılı boyunca dünya tarafından oldukça merak edilir hale gelmişti.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Kuzey-Kore Lideri-Kim-Jong-un-esi-ponpon-kizmis/259491