İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Design Week Türkiye reklamlarına neden engel oldu?
İmamoğlu, Design Week reklamlarına neden engel oldu?

15 Aralık 2021 Çarşamba   15:58

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) gelenekselleştirdiği Türkiye’nin en geniş kapsamlı tasarım etkinliği olan “Design Week Türkiye 2021” Cuma günü başlayacak. Küresel Tasarım Sıralamaları’nda Almanya, Birleşik Krallık, Hollanda, Kanada gibi ülkeleri geride bırakarak skor bazında 7’nci sıraya yerleşen Türkiye’nin hedefi ilk 5’e girmek.

Program çerçevesinde; 12 panel ve konferans, 60'tan fazla konuşmacı, 20’yi aşkın sergi, enstalasyon ve atölye çalışmaları gerçekleşecek.

World Design Organization (WDO) Başkanı Srini Srinivasan, WDO Yönetim Kurulu Üyesi Thomas Garvey, Mimar ve Tasarımcı Alessandro Colombo, dünyaca ünlü tasarımcılarımız Hakan Akkaya, Aslı Filinta gibi isimlerin de yer alacağı programda tasarımın önemine vurgu yapılacak.

#reklam#

TİM, böyle önemli bir etkinliği duyurmak için İstanbul'daki bilboardları 2019 yılında reklamlarda donatmıştı. Etkinliğe büyük bir ilgi olmuştu. Zirve geçen yıl pandemi nedeniyle yapılamamıştı. 

Bu sene yapılacak zirveye yerli ve yabancı çok önemli konuşmacılar katılıyor. TİM, böyle önemli etkinliği duyurmak için İstanbul'da bilboardlara reklam vermek istemiş.

Ancak edindiğimiz bilgilere göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, devreye girerek reklamlara engel olmuş. TİM'e sadece 50x70 ebatında küçük reklam alanları önerilmiş. TİM de bu teklifi kabul etmemiş.

İmamoğlu'nun İstanbul için böyle önemli uluslararası etkinliğin reklamının yapılmasına neden engel olduğu merak ediliyor.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/IBB-Baskani-Ekrem-Imamoglu-Design-Week-Turkiye-reklamlarina-neden-engel-oldu/258375