Helal Zirvesi’nde helal jelatin konuşuldu
Helal Zirvesi’nde helal jelatin konuşuldu

2 Aralık 2021 Perşembe   10:27

Gelner Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Uğur Başyiğit, fuarda SMIIC Teknik komitesinin yeni jelatin standartlarını yayınladığını ve bu gelişmenin sektör açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

Fuarı ve zirveyi değerlendirmeye devam eden Başyiğit şunları aktardı: “Bu yıl aslında çok önemli bir yenilik var. Geçmiş seneler de düzenlenen zirveler ışığında SMIIC Teknik komitesi toplanarak yeni jelatin standardını yayınladı.

Bu sayede jelatin üretiminde helal standartlara uygun ürünlerimizle yeni pazarlara ulaşım sağlanması, sektörel gelişmelerin yakından takip edilmesi ve helal belgeli ticaret hacminin artırılması açısından 8. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Expo ve 7. Dünya Helal Zirvesi bizim için büyük önem arz ediyor.

Fuar ve Zirve’de yapılacak görüşmelerin helal pazarında jelatin kullanımının yoğurt, ilaç, kozmetik gibi alanlarda yaygınlaşmasının önünü açacağını düşünüyoruz. Ülkemiz ne yazık ki Helal pazarında hak ettiği yerde değil. Tabii Cumhurbas?kanlıg?ı himayesinde düzenlenen Helal Expo ve 7. Dünya Helal Zirvesi geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de hem dünya helal pazarının büyümesi için hem de ülkemizin bu pazardan hak ettiği yeri alabilmesi için çok büyük bir fırsat sunuyor.”Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Helal-Zirvesi-nde-helal-jelatin-konusuldu/257863