Rüşvet çarkıyla anılan Ak Partili başkana suç duyurusu! Ortaya çıkan küfürler şok etti
Rüşvet çarkıyla anılan Ak Partili başkana suç duyurusu! Ortaya çıkan küfürler şok etti

17 Kasım 2021 Çarşamba   16:12

Diyarbakır'da AK Parti Bismil İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Yıldız'ın, İlçe Başkanı Veysel Yağmur hakkında kendisine hakaret ve tehdit ettiğini belirterek 3 Haziran’da Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Medyaradar'ın haberine göre savcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, AK Parti İlçe Başkanı Yağmur ile Yıldız’ın telefon konuşmasının dökümüne yer verildi. Konuşmanın ses kaydının da eklendiği dilekçede, Yağmur’un Yıldız’a hakaret ve tehdit ettiğine yönelik ifadeler yer aldı.

Dilekçede ikili arasındaki konuşma şöyle aktarıldı:

Veysel Yağmur: Ramo, görevin nedir aslanım? Beni tanıyor musun? Numaram var mı sende?

Ramazan Yıldız: Tanımadım, numaran yok bende…

Veysel Yağmur: Ben başkan… Görevin nedir partide?

Ramazan Yıldız: Ben gençlik teşkilat başkanıyım…

Veysel Yağmur: B*k ye… Görevini yap gelirsem seni çivi gibi yere çakarım. Ramazan senin s***ni ananın ve sülalenin *** s**arım gelirsem.

Ramazan Yıldız: Hayırdır başkanım, ben ne yaptım?

Veysel Yağmur: Bir daha kadın kollarını ararsan… İşini yap.

Ramazan Yıldız: İşimi yapıyorum başkanım.

Veysel Yağmur: Gelirsem s**ini a**nın ***na ***arım. Ben geliyorum partiden çık…

Dilekçede Yağmur’un baskı, tehdit ve hakaret suçu işlediği aktarıldı, cezalandırılması istendi.

RÜŞVET ÇARKI İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

#reklam#

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi AK Parti İlçe Başkanı Veysel Yağmur, daha önce rüşvet çarkı iddialarıyla gündem olmuştu.

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi, Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Akyol ve Veysel Yağmur'un kaçak inşaatlar yaptırdığı bu sayede büyük rüşvetler aldıkları iddiaları ortaya atılmıştı. Daha önce ihaleleri adrese teslim yapan ikilinin yeni atanan Kaymakam Engin Zengince'nin rantlarını kesmesi üzerine bu yola başvurdukları ileri sürülmüştü.

İlçe başkanı ve başkan yardımcısı rüşvet çarkı kurdu; Bismil rantın merkezi olduGündem

YENİ KAYMAKAM GELİNCE İŞLER DEĞİŞTİ

Ortaya çıkan haberlere göre AK Parti İlçe Başkanı Yağmur ve Belediye Başkan Yardımcısı Akyol'un rant çarkı, Bismil Kaymakamlığı görevine 20 Ağustos 2021 tarihinde Enver Zengince'nin atanmasıyla bozuldu. Yeni kaymakam belediyedeki tüm ihaleleri şeffaflık ilkesi ile yaptırmaya başladı. Açık usulle yapılan ihalelere Bismil'de faaliyet gösteren tüm şirketler katılmaya başladı. İhaleler kamu yararına adil şekilde düzenlenmeye başlandı.

İHALE ÇARKI DURDU RÜŞVET BAŞLADI

#reklam#

Yeni Kaymakam ve Belediye Başkanı Enver Zengince'nin bu hamlesi üzerine iddialara göre AK Parti İlçe Başkanı Veysel Yağmur ve Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Akyol bu kez de rüşvetle kaçak inşaatlar diktirmeye başladı.

Bu durum Bismil'de çarpık kentleşmeyi de beraberinde getirdi. İlçede peş peşe mevzuata ve imar kanuna aykırı inşaatlar yükselmeye başladı.

BELEDİYEDE PERSONELİNE TEHDİT

Bismil Belediyesi'nde Akyol ve Yağmur'un rüşvet karşılığı kaçak inşaatlara göz yumması ilgili birimlerde görev yapan yöneticileri ve personelin de tepkisine neden oldu. İki ismin, kaçak yapılara müdahale etmeye çalışan belediye personeline baskı yaparak tehdit ettikleri de öne sürüldü.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Rusvet-carkiyla-anilan-Ak-Partili-baskana-suc-duyurusu-Ortaya-cikan-kufurler-sok-etti/257288