İhracat Şampiyonları'nda ödülleri Ali Koç topladı!
İhracat Şampiyonları'nda ödülleri Ali Koç topladı!

18 Eylül 2021 Cumartesi   15:35

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 28. Olağan Genel Kurulu ile 2020 İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni, TİM Başkanı İsmail Gülle ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirildi. Kurulda, TİM “Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2020 Prestij Kitabı”nın da tanıtımını gerçekleştirdi ve yapılan araştırmanın sonuçlarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk 10 şampiyona ödüllerini takdim etti

Genel Kurul ve ödül törenine; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İlk 1000 İhracatçı firma temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Dernek ve ilgili paydaş kurumların Başkanları, TİM Delegeleri, İhracatçı Birliklerinin Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ve Delegeleri ile TİM Konsey Üyeleri katıldı. Türkiye'de 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 firmaya ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edildi.

#reklam#

Geçen yıl en fazla ihracat gerçekleştirerek ödül alan ilk 10 şirket sırasıyla; Ford Otomotiv Sanayi, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları, Vestel Ticaret, Kibar Dış Ticaret, Arçelik, TGS Dış Ticaret, Tofaş Türk Otomobil Fabrikaları, Türkiye Petrol Rafinerileri ve Mercedes-Benz Türk oldu. Törende ayrıca 28 sektörün en fazla ihracat yapan şampiyonlarının ödülleri de Bakanlar ve TİM Başkanı İsmail Gülle tarafından takdim edildi. 

10 ÖDÜLDEN 4'ÜN ALİ KOÇ ALDI

Konuşmalardan sonra İhracat Şampiyonu ilk 10 firmaya Cumhurbaşkanı Erdoğan ödül verdi.

Koç Holding şirketleri, 10 ödülden 4'ünü topladı. TÜPRAŞ, TOFAŞ, Arçelik ve Ford'un ödüllerini Ali Koç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Ihracat-Sampiyonlari-nda-odulleri-Ali-Koc-topladi/255208