Dev arsa satışı! Altur parayı peşin ödedi!
Dev arsa satışı! Altur parayı peşin ödedi!

14 Eylül 2021 Salı   07:13

Coca Cola 23 bin 120 metrekare büyüklüğündeki İstanbul ili Bahçelievler ilçesi Yenibosna semtinde bulunan arsa vasıflı taşınmazının Altur Turizm Servis ve Altur Otomotiv'e sattı.

Satış için yapılan değerlemede fiyat 149.955.000 lira olmuştu. Fiyatı belirleme işlemi piyasa değeri üzerinden gerçekleşti.

COCA COLA'NIN KARI 130.9 MİLYON LİRA

Satış sonrasında Coca Cola arsayı 130.9 milyon lira kâr ederek elden çıkarmış oldu.

SATIŞ GELİRİ COCA COLA'YA KATKI SAĞLAYACAK

Coca Cola tarafından KAP'a yapılan açıklamada satıştan gelecek nakit paranın işletme faaliyetlerinde kullanılacağı duyuruldu.

ALTUR PARAYI PEŞİN ÖDEDİ

Satışa konu olan 153 milyon lirayı Altur peşin olarak Coca Cola'nın hesaplarına aktardı.

ALTUR'UN SAHİBİ KİMDİR?

#reklam#

Altur'un sahibi Galatasaray Spor Kulübü eski Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'dır.

Abdurrahim Albayrak, 1954 yılında Rize’de doğdu. İlkokulu Rize'de okuyan Albayrak’ın babası 1968 yılında Almanya’ya çalışmaya yalnız gitti, birkaç yıl sonra dönerek bir bakkal dükkan açtı.  Albayrak daha o yıllarda iş hayatına atılarak hem okula gitti hem de okul çıkışı ve tatil günlerinde babasının yanında bakkal dükkanında satış yapıp, briket atölyesinde briket kesti.

Aynı zamanda simit ve kestane satan Albayrak'ın ailesinin işleri iyi gitmeyince babası tekrar 1972 yılında Almanya’ya gitme kararı aldı ve giderken yanında oğlu Abdurrahim Albayrak’ı da götürdü. Abdurrahim Albayrak Almanya'nın Frankfurt kentinde babasının yanında 16 ay inşaatlarda çalıştı ve hafta sonları da badana, tamirat işleri yaptı.

ŞÖFÖRLÜKTEN TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SERVİS FİLOSUNA

Almanya'da çalıştığı 16 ay sonunda 1974 yılında, Abdurrahim Albayrak, askerliğini yapmak için Türkiye'ye döndü. Adana’da Jandarma Bölge Komutanı’nın şoförü olarak askerliğini yapan Abdurrahim Albayrak, zorunlu askerlik görevi bitince Almanya'da çalışarak biriktirdiği para ile bir minibüs aldı ve Rize'de minibüs şöförlüğü yapmaya başladı. Daha sonra İstanbul’a taşınarak her 10 kişiden 4’ünün Rizeli olduğu Habibler köyüne yerleşerek Edirnekapı-Habibler hattında minibüs şoförlüğü yapmaya başladı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Dev-arsa-satisi-Altur-parayi-pesin-odedi/255029