Suzan Sabancı Dinçer, ne konseyi kurdu? Kimler üye oldu?
Suzan Sabancı Dinçer, ne konseyi kurdu? Kimler üye oldu?

22 Temmuz 2021 Perşembe   07:51

Sabah'tan Bülent Cankurt'un haberine göre Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, geçen yıl Amerikan Türk Cemiyeti'nin yeni Eş Başkanı olmuştu.

Eğitim, kültür ve sanata destek vermenin yanı sıra Amerikan kamuoyuna, Türkiye'yi anlatma misyonunu da üstlenen cemiyetin yönetim kuruluna, Murat Özyeğin, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Serdar Bilgili gibi isimler de girmişti. Suzan Hanım'ın, cemiyette yeni bir konsey kurup gençleri de işe dahil ettiğini öğrendim.

#reklam#

Suzan Hanım, 'Yeni Nesil Konsey' adıyla kurduğu konseye, Türk iş dünyasının ünlü isimlerinin çocuklarını üye yapmış. Kızı Ceyda Sabancı Dinçer'i de konseye alan Suzan Hanım, artık cemiyette anne-kız birlikte çalışacakmış.

ESRA KOÇ DA KONSEYDE

Yeni Nesil Konsey'de, Merhum Mustafa Koç ile Caroline Koç'un kızları Esra Koç, Tab Gıda'nın kurucularından Korhan- Ece Kurdoğlu'nun kızları Begümhan Kurdoğlu, Alarko Holding Başkan Vekili İzzet Garih-Roksi Garih'in oğulları Cem Garih, cemiyetin yönetim kurulu üyesi Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın küçük oğlu Alihan Yalçındağ, Esra Karamancı, Nazlı Akçakayalıoğlu, Rana İpeker ve Deniz Yılmaz gibi ünlü ailelerin çocukları yer alıyor.

Bu arada Yeni Nesil Konsey üyelerinin hepsinin ABD'de üniversite okuduğu bilgisini de edindim.

Türkiye'yi Amerikan kamuoyuna tanıtmak için gençleri göreve çağırmanın çok doğru olduğunu düşünüyorum, umarım başarılı olurlar.

SabahSayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Suzan-Sabanci-Dincer-ne-konseyi-kurdu-Kimler-uye-oldu/253196