Kısa günün karı! Jeff Bezos'dan 100 Milyon Dolarlık bilet satışı
Kısa günün karı! Jeff Bezos'dan 100 Milyon Dolarlık bilet satışı

20 Temmuz 2021 Salı   23:22

ABD'li milyarder Bezos, uzay seyahatinin ardından düzenlenen basın toplantısında, Amazon çalışanları ve müşterilerine uzay uçuşunun finansmanını sağladıkları için teşekkür etti.

Beklentilerinin yüksek olduğunu ve önemli ölçüde aşıldığını aktaran Bezos, çok zevkli bir deneyim olduğunu ifade etti.  Milyarder iş insanı Jeff Bezos'un uzay yolcuğu 10 dakika sürdü!

Bezos, Blue Origin'in gelecek uzay uçuşlarına talebin çok fazla olduğunu vurgulayarak, şirketin gelecek uçuşları için yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bilet sattığını aktardı.

#reklam#

Biletlerin fiyatına ilişkin bilgi vermeyen Bezos, Blue Origin'in uzaya bu yıl 2 yolcu uçuşu daha düzenlemeyi planladığını kaydetti.

ABD'li milyarder Bezos ve beraberindeki 3 kişi, Blue Origin'in geliştirdiği New Shepard aracıyla başarılı bir uzay seyahati gerçekleştirmişti.

Uçuşta Bezos'a kardeşi Mark Bezos'un yanı sıra Amerikalı kadın havacı 82 yaşındaki Wally Funk ve Somerset Capitals Partner şirketinin Üst Yöneticisinin (CEO) fizik öğrencisi oğlu 18 yaşındaki Olivier Deamon da eşlik etmişti.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Kisa-gunun-kari-Jeff-Bezos-dan-100-Milyon-Dolarlik-bilet-satisi/253169