İMES OSB kurucu Başkanı Süheyl Erboz koronavirüsten hayatını kaybetti
Süheyl Erboz koronavirüsten hayatını kaybetti

12 Mayıs 2021 Çarşamba   07:45

Dilovası’nda bulunan İMES OSB’nin kurucu başkanı ve yeni kurulan Yalova İMES Makine İhtisas OSB’nin de kurucu ve onursal başkanı olarak görevini sürdüren Süheyl Erboz (73) hayatı kaybetti.

Bir aydır koronavirüs tedavisi gören Süheyl Erboz’un akşam saatlerinde vefat ettiği öğrenildi.

Dinamik yapısıyla tanınan Başkan, çalışma hayatının yoğunluğundan ve stresinden uzaklaşmak için sık sık spor yapmasıyla ve atletik yönüyle tanınıyordu.     T

Marmara’daki önemli OSB’lerin kurulmasında emeği olan camianın sevilen isimlerinden Süheyl Erboz, Kocaeli’nin en güçlü sanayi bölgelerinden Dilovası İMES OSB’nin yıllarca başkanlık görevini yürütmüştü.

Yeni kurulan Yalova İMES Makine İhtisas OSB’nin de Kurucu ve Onursal başkanı olarak görevini sürdüren Erboz, OSB camiasının çatı kuruluşu olan OSB Üst Kuruluşu (OSBÜK) bünyesinde de üst düzey görevlerde yer almıştı.

Süheyl Erboz, çarpık uygulamaları iyileştirme çabasıyla sanayi camiasının gönlünde taht kurmuştu. Sanayi gazetesi olarak çalışma hayatını OSB’lere adayan ve sanayinin Türkiye’deki gelişimini hızlandırmak için büyük emekler veren Erboz’a Allah’tan rahmet; başta kederli ailesi ve OSB camiası olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı dileriz.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/IMES-OSB-kurucu-Baskani-Suheyl-Erboz-koronavirusten-hayatini-kaybetti/250276