Habertürk'te MHP depremi! O program da yayından kaldırıldı
Habertürk'te MHP depremi! O program da yayından kaldırıldı

6 Mayıs 2021 Perşembe   04:17

Habertürk'teki programdan sonra Bülent Aydemir ile yollar ayrıldı.

Aydemir'in gönderilmesinden sonra kanalda bir deprem daha yaşandı. Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz istifa etti.

Kürşad Oğuz'un tüm sorumluluğu üzerine alarak istifa ettiği öğrenildi. 

Öte yandan, Bülent Aydemir’in yerine, Show TV Ankara Temsilciği görevini yürüten Sibel Demirci Erdem’in atandığı iddia edildi.

Habertürk yönetiminden ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

VE YAYINDAN KALDIRILDI

Habertürk'te istifalar konuşulurken, yeni bir gelişme daha yaşandı.

Habertürk'teki Para-Gündem programının da yayından kalktığı ortaya çıktı. 

Habertürk'ün yayın akışında, söz konusu program yerine "Haber Bülteni" konduğu görüldü.

NE OLMUŞTU?

#reklam#

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin açıkladığı 100 maddelik yeni anayasa teklifinin konuşulduğu Habertürk'teki programın sunucusu Ebru Baki'yi hedef almıştı.

Yönter sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Habertürk'te art niyetli Ebru Baki'ye konuk olan Kemal Öztürk, Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ile Gülfem Saydam Sanver'in Genel Başkanımızın 100 maddelik anayasa önerisini karalama çabaları edepsizlik ve terbiyesizliktir. Ne o, kaldıramadınız mı? Kudurdunuz değil mi? Ebru Baki, her seferinde MHP'ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir. Konuklarını MHP düşmanları arasından seçmesi tam bir kokuşmuşluktur. Bugünkü golü çıkaramayınca çirkefliği ve çirkinliğe tercih ettiler. Yuh olsun!"

Bunun üzerine Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, canlı yayında yaptığı açıklamada Yönter'in açıklamalarını 'aynen iade ettiğini' dile getirmişti. 

Aydemir, "Son zamanlarda bir alışkanlık başladı böyle gazetecilere, hoşuna gitmeyen bir şey olduğunda ayar veren, hedef gösteren açıklamalar. Bu ifadeleri, aynen ölçüsüyle ne bir eksik ne bir fazla, Ulvi Bey'e iade ediyorum. Gazetecileri hedef gösteren böyle açıklamaları kabul etmiyorum. Benzer şeyler geçmişte benim de başıma geldi. Bana sahip çıkan kimse olmadı. Bizim sahibimiz belli zaten, yüce Allah. Senin sahip çıkılmaya ihtiyacın yok ama şunu söylemek istiyorum. Bunu misliyle iade ediyorum" ifadelerini kullanmıştı. 

Aydemir'in sözleri üzerine Ebru Baki ise, "Evet sahip çıkılmaya hiç ihtiyacım yok, onun dışında verilecek bir cevap yok. Sana çok teşekkür ederim ama açmak istediğim bir konu değil. Çünkü bu üslupla mücadele etmek çok zor" diye konuşmuştu.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Haberturk-te-MHP-depremi-O-program-da-yayindan-kaldirildi/250013