OYAK'tan 1.5 Milyarlık satın almaya onay çıktı!
OYAK'tan 1.5 Milyarlık satın almaya onay çıktı!

20 Nisan 2021 Salı   10:52

OYAK’ın Türkiye çikolatalı ürünler pazarının 85 yıllık köklü markası Sagra'yı satın alma anlaşması Rekabet Kurulu tarafından onaylandı.

Rekabet Kurulu’nun onayladığı Sanset Gıda ile yapılan satın alma anlaşmasına göre Sagra ile birlikte Sarelle, Tadelle, Gol, Sagra Special ve Gofy markaları OYAK Grup Şirketleri bünyesine katıldı. Satın alma işleminin, diğer yasal izin ve onayların alınmasının ardından tamamlanması planlanıyor.

Sagra ile gıda sektörüne güçlü giriş yapan OYAK, inovasyonu odağına koyarak pazardaki fırsatları değerlendirdikten sonra ürün gamını ve marka sayısını arttırıp zengin bir portföye ulaşmayı hedefliyor.

Katma değeri yüksek ürünlerle gıda ihracatında önemli bir hacme ulaşmayı ve böylece Karadeniz boyunca fındık üreticilerine de önemli bir katkı sağlamayı planlayan OYAK, pazar payı ve ihracattaki artış ile birlikte de başta Ordu ili olmak üzere Karadeniz bölgesine istihdam konusunda ciddi imkanlar sunmayı hedefliyor.  OYAK, Sagra için kaç Milyar ödedi?

SATIŞ RAKAMI 1.5 MİLYAR CİVARINDA

OYAK şimdiye kadar Sanset Gıda'yı satın alma rakamını açıklamadı. Ancak Dünya Gazetesi'nden Kerim Ülker, "OYAK’ın Sagra ve beraberindeki markaların satın alması için Sanset Gıda ile 170- 180 milyon (1 Milyar 387 Milyon TL ile 1 milyar 468 Milyon TL) dolar arasında bir fiyata anlaşmaya vardığını öğrendim" diye yazmıştı. Şirketin bu haberi yalanlamaması dikkat çekti.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/OYAK-tan-1-5-Milyarlik-satin-almaya-onay-cikti/249340