OKLO Samsun Pide Fenerbahçe Kalamış'ta
OKLO Samsun Pide Fenerbahçe Kalamış'ta

10 Nisan 2021 Cumartesi   16:25

2020 yılı başında gıda ağırlama sektörüne girmeye karar veren Samsunlu ve 40yıllık arkadaş olan Ayşenur Karslı ve ve Şafak Gedikoğlu pandemiye rağmen projeyi ertelemediler

Sonunda İstanbul Fenerbahçe semtinde Kalamış Caddesinde hizmete devam eden OKLO pide restoranı girişteki ön açık teras çok özel dekorasyonuyla salon kısmı ve kış bahçesinden oluşan bölümleriyle maske  mesafe kurallarına tam uygun olarak konuklarını ağırlıyor.

OKLO restoranın mimarı sektörün ünlü ismi  mimar Mine Aydın tarafından hayata geçirilmiş.

Restoranın salon kısmında kocaman klasik pide fırını var. Dekorasyonda 1881 oklova kullanılmış. Aydınlatmada yer sofraları özgün kimlikleriyle dikkat çekiyor.

OKLO Pide restoranı menüsünde yeralan pide, makarna vb ürünler ve turşunun her malzemesi Samsun'dan özel üretim olarak getiriliyor. Ayrıca OKLO da ikram edilen demleme çay da yine özel olarak Karadenizden tedarik ediliyor.

Ayşenur Karslı hedeflerinin Samsun kapalı pidesi başta olmak üzere meşhur pideleri misafirlerine sunmak olduğunu açıklayarak, "Pide restoranında en lezzetli pideleri yapan iki pide ustasını Samsun'dan özel olarak getirdik. Samsun'daki damak tadını İstanbul'da müşterilerimize sunuyoruz" dedi.

Samsun kapalı pidesi yanında çok farklı pidelerin de menülerinde yer aldığını belirten Karslı, Hünkar ve karışık pidelerinin çok revaçta olduğunu kaydediyor. Karslı ayrıca manda sütünden yaptıkları sütlacında çok beğenildiğini belirtiyor.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/OKLO-Samsun-Pide-Fenerbahce-Kalamis-ta/248960