Cüneyt Paksoy'dan altın uyarısı!
Cüneyt Paksoy'dan altın uyarısı!

2 Nisan 2021 Cuma   16:05

Hafta başında yükselişe geçen atlın fiyatları haftanın son işlem gününde durağan bir seyir izledi. Gram altın 451 lira seviyesinde izlerken çeyrek altın 745 liradan alıcı buldu. Cumhuriyet altını ise 3 bin 36 liradan işlem gördü. 22 ayar bilezik 412 liradan satıldı. Altın fiyatlarının aksine dolar kuru 8 lira 8 kuruşa kadar geriledi. Uzmanlar altın ve dolardaki dengelenmenin devam edeceğini ileri sürüyor. Piyasa uzmanı Cüneyt Paksoy altınla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

ALTIN FİYATLARI KAÇ LİRA OLACAK?

#reklam#

Altın fiyatlarındaki durağanlık altının ons fiyatlarında hissedilmedi. Altının ons fiyatı 1735 dolardan işlem gördü. Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş 2 haftada 30 lirayı buldu. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınıp yerine Şahap Kavcıoğlu'nun göreve getirilmesi ipleri koparan son nokta oldu. Piyasalar ani görev değişikliklerinin şokunu üzerinden atlamazken uzmanlar değerli madenleri elde tutulması gerektiği konusunu yineledi. Bir canlı yayında Altın fiyatlarını değerlendiren piyasa uzmanı Cüneyt Paksoy, "450 lira altında 400-420 lira bandı alım fırsatı oluyor. Altın mutlaka portföylerde bulunmaya devam etmeli." diye konuştu.

GÜMÜŞ FİYATLARI YÜKSELİŞTE

Gümüş fiyatları ise altın fiyatlarındaki yatay seyrin aksine yükselişe geçti. Gümüşün gram fiyatı haftanın son işlem günü olan 2 Nisan Cuma gününü yükseliş trendiyle geçirdi. Gram gümüş 6 lira 49 kuruştan satıldı. Gümüşün ons fiyatı ise 25 dolar seviyesinde izledi. Altından sonra en çok tercih edilen değerli maden olan gümüşe talep ise son yılların en yüksek seviyesine ulaştı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Cuneyt-Paksoy-dan-altin-uyarisi/248660