17 milyar dolar serveti vardı! Helikopter kazasında yaşamını yitirdi
17 milyar dolar serveti vardı! Helikopter kazasında yaşamını yitirdi

29 Mart 2021 Pazartesi   12:55

ABD Federal Havacılık İdaresi tarafından yapılan açıklamada, Alaska'da helikopterli kayak (heliski) tatilinde olan misafir ve tur rehberlerini taşıyan Eurocopter AS50 tipi helikopter dün yerel saatle 18:35'te Knik Buzulu bölgesinde bilinmeyen bir nedenle düştü.

Kazadan yalnızca 1 kişi sağ kurtuldu. ayatını kaybeden 5 kişi Petr Kellner, Benjamin Larochaix, Gregory Harms, Sean McMannany ve pilot Zachary Russel olarak açıklandı.

56 yaşındaki Kellner, 17 milyar dolarlık servetiyle Forbes dergisinin 'Dünyanın En Zenginleri 2020' listesinde yer almıştı.

Çekya'nın en zengini olan Kellner 25 ülkede faaliyet gösteren PPF şirketinin kurucusu ve yüzde 98.93'lük hisselerinin sahibiydi.

Kellner, Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre 17 milyar dolar serveti ile Çekya'nın en zengin insanıydı.

Finans, telekomünikasyon, imalat, medya ve biyoteknoloji gibi alanlarda işletmeleri kontrol eden PPF'nin sahibi olan Kellnet, Haziran 2020 tarihi itibarıyla şirketin varlıklarının 52 milyar dolar olduğunu açıklamıştı.

Kellner'ın ölümünü şirketi de doğruladı.

Çekya Başbakanı Andrej Babis de Twitter hesabından "İnanılmaz bir trajedi. Çok üzgünüm" diyerek taziyelerini paylaştı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/17-milyar-dolar-serveti-vardi-Helikopter-kazasinda-yasamini-yitirdi/248468