İHKİB, ihracatçıyı Joor'da 200 bin alıcı ile buluşturacak
İHKİB, ihracatçıyı Joor'da 200 bin alıcı ile buluşturacak

15 Mart 2021 Pazartesi   11:09

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) markalar ve perakendeciler için toptan satış imkanı sağlayan Joor Platformu ile geçen yıl başlattığı işbirliğini yeni bir aşamaya taşıdı. İHKİB’in desteği ile Joor Platformu’nda yer alan 17 hazır giyim firması, sanal fuarla dünyanın dört bir yanından binlerce alıcı ile buluşacak. 

İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe, salgınla birlikte seyahatlerin kısıtlandığı ve fiziki organizasyonlar yapılamadığı için sanal etkinliklerin çok daha büyük önem kazandığını vurguladı. Dijitalleşme projeleri ile diğer sektörlere örnek ve ilham kaynağı olan İHKİB’in, salgın döneminde sanal etkinliklerle Türk Moda Endüstrisi’nin tanıtımı için yoğun bir çalışma yürüttüğünü bildiren Gültepe, şöyle devam etti: 

FİRMALARIMIZI ABD, AVRUPA, UZAKDOĞU VE ORTADOĞU’DAN ALICILARLA BULUŞTURUYORUZ

#reklam#

“Dünyada 130 aşkın moda organizasyonu arasında ilk 10’da yer alan İstanbul Moda Haftası’nı geçen yıl tamamen dijital platformlarda gerçekleştirdik. Moda haftasına katılan markalarımızın koleksiyonlarını Joor ile yaptığımız iş birliği sayesinde çok düşük bir bütçe ile global bir kitleye tanıttık. İşbirliğini koleksiyon yapabilen diğer firmalarımızın da yararlanabilmesi için genişlettik. Yılda en az iki özgün koleksiyonun yanı sıra, uluslararası fuar deneyimi olan firmalarımıza Joor platformunda yer alma fırsatı sunduk. İlk aşamada başvurusu kabul edilen 17 firmamızın her birine üyelik aidatlarının yüzde 50’si tutarında destek verdik. 144 ülkeden 8 bin 600 marka, 200 bin perakendeciyi bir araya getiren Joor Platformu’nda yaklaşık iki ay önce yerlerini alan firmalarımızı global alıcılara tanıtma sürecinde de desteğimizi sürdürüyoruz. Bu hedef doğrultusunda Joor’da yer alan firmalarımızın katılımıyla sanal bir fuar düzenliyoruz. Yarın başlayacak etkinliğimiz 1 ay boyunca Joor Passport sayfasında aktif olarak devam edecek. Firmalarımızın sanal fuarda ABD’liler başta olmak üzere Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu’dan binlerce alıcı ile yeni iş birliklerine imza atacaklarına inanıyoruz.”

Türkiye hazır giyim ihracatının yüzde 75’ine yakın bölümünün Avrupa ve ABD’ye yapıldığını hatırlatan Gültepe, sadece Türkiye’den firmalarının katılımıyla düzenlenen fuarın Türk moda endüstrisinin tanıtımına da katkı sunacağını sözlerine ekledi.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/IHKIB-ihracatciyi-Joor-da-200-bin-alici-ile-bulusturacak/247917