Reklamdı; gerçek oldu! Bakanlık harekete geçti
Reklamdı; gerçek oldu! 

21 Ocak 2021 Perşembe   21:20

Reklam filmi büyük bir ilgi toplarken, bazı kesimlerin “Türk sokak lezzetlerine ve esnafına saldırılıyor” şeklinde eleştirisine maruz kalmıştı. 

Oysa bugün Kırklareli şehrimizde yaşanan bir olay, bu eleştirilere de adeta cevap oldu. Öyle ki yaşananlar, bu reklamdaki mizahın çok daha ötesinde…

Skandal görüntülerin adresi ise, son dönemde çok fazla öne çıkan sosyal medya mecrası TikTok.

Burada yayınlanan ve hazır dönerlerin paketlenmesi esnasında çalışanların çektiği skandal görüntüler, halktan büyük bir tepki topladı.

Söz konusu görüntülere ilişkin açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “TikTok üzerinden yapılan paylaşım sonucu, toplumda infiali neden olan Kırklarelindeki söz konusu işletme tespit edilmiş, denetimler yapılmış, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gerekli cezai işlemler uygulanmış ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur" denildi.

İNCELEME BAŞLATILDI

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy idaresinde gıda kontrol ve polis ekiplerince işletmede denetim yapıldı.

Ekipler farkı birimlerdeki gıda ürünlerinden numune aldı. Denetimle ilgili tutanak düzenlendi.

Aksoy, yaptığı açıklamada, sosyal medyada tepkiye neden olan görüntüler üzerine, Bakanlık talimatı ile inceleme başlattıklarını söyledi.

İş yeri hakkında veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve yem kanununa muhalefetten işlem yapıldığını belirten Aksoy, "Olayla ilgili cumhuriyet savcılığına da suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Aksoy, bundan sonraki işlemleri savcılığın takip edeceğini sözlerine ekledi.

Sosyal medyada tepki toplayan görüntülerde, maskeleri çenelerine indiren iki kişinin "Dana dana" isimli şarkı eşliğinde dans ederek hazır dönerleri hijyen kurallarından uzak paketledikleri görüldü.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Reklamdi-gercek-oldu Bakanlik-harekete-gecti/245819