Şarkıcı Yelda Başaran uygunsuz içerikler için harekete geçti! Ancak...
Şarkıcı Yelda Başaran uygunsuz içerikler için harekete geçti! Ancak...

20 Ocak 2021 Çarşamba   12:30

Geçmişte hakkımda çıkan haberler dijital ortamdan silinsin” diyerek mahkemeye başvurdu. Sulh Ceza Hakimliği, haberlerde kişilik haklarına saldırı, şeref ve haysiyeti zedeleyici unsurların bulunmadığını belirterek Yelda Başaran'ın erişim engeli talebini reddetti.

2003 yılında ilk albümünü çıkaran Yelda Başaran, eski hayatının izlerini sildirmek için harekete geçti. İstanbul Adliyesi'ne dilekçe veren Başaran, 7 yıl boyunca müzik dünyasında yer aldıktan sonra 2010'da kişisel gelişime önem verdiğini ve müziği bıraktığını anlattı.

Başaran, yüksek lisans yaptığı psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında çalıştığını belirtti.

HAYSİYET ZEDELEYİCİ DEĞİL

Başaran, geçmiş hayatından bazı haber ve içeriklerin uygunsuz olduğunu, yeni mesleğine zarar verdiğini söyledi. Eski şarkıcı, "Söz konusu içerikler dijital ortamdan kaldırılsın" dedi.

Sulh Ceza Hakimliği, haberlerde kişilik haklarına saldırı, şeref ve haysiyeti zedeleyici unsurların bulunmadığını belirterek Başaran'ın erişim engeli talebini reddetti.

Atakan Irmak/SabahSayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Sarkici Yelda-Basaran uygunsuz-icerikler-icin-harekete-gecti-Ancak-/245752