Medyada deprem yaratacak tarife ortaya çıktı... Kaç para alıyorlar
Medyada deprem yaratacak tarife ortaya çıktı... Kaç para alıyorlar

16 Ocak 2021 Cumartesi   18:13

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, kendi sitesinde “İşte televizyonlarda doktorlara uygulanan ücret tarifesi” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Faruk Bildirici yazısında, televizyonlardaki sağlık ve yaşam programlarına çıkan doktor, avukat, çeşitli alanlarda uzman kişilerin ödediği ücret tarifesini paylaştı.

Avukatlar ve işinsanları da para ödüyor

Bu programlarda sadece doktorlar da değil, avukatlar, çeşitli alanlardan uzmanlar ve işinsanlarından da para alınıyor.

DEMET AKALIN VE ALİŞAN İÇİN 14 BİN LİRA

Bildirici, “Bir PR şirketinin doktorlara verdiği tarifeyi bulup araştırdım. Tarifenin bir kısmını doğruladım. Örneğin ‘Demet ve Alişan ile Sabah Sabah’ programına 15 dakika çıkmanın 14 bin lira” ifadelerini kullandı.

Bildirici ayrıca, televizyonlardaki sağlık programlarıyla ilgili olarak çok sayıda doktorla konuştuğunu belirten Bildirici, adını paylaşmak istemeyen bir plastik cerrahın, “Bu programlarda Canan Karatay, Ümit Aktaş gibi reytingi olan birkaç isim dışında tümünden para alınıyor. Ben bir plastik cerrah olarak rekabette geri kalmamak için televizyon programlarına aylık bütçe ayırıyorum” dediğini aktardı.

Bildirici’nin çıkardığı tarife şöyle:Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Medyada-deprem-yaratacak-tarife-ortaya-cikti-Kac-para-aliyorlar/245624