Besim Tibuk: Maaş ödeyemez hale geldik
Besim Tibuk: Maaş ödeyemez hale geldik

6 Ocak 2021 Çarşamba   08:31

Yerel bir gazeteye ilan vererek kapandıklarını duyuran Merit Otelleri, gerekçe olarak da koronavirüs tedbirleri nedeniyle maaş ödeyemez hale düşmelerini gösterdi.

"Kapanma kararını mecbur olduğumuz için aldık” diyen oteller zincirinden yapılan açıklamada karantinasız girişler başlayıncaya kadar otellerin kapalı kalacağı belirtildi. Koronavirüsün turizm sektörüne verdiği olumsuz etki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren Merit oteller zincirinin radikal bir karar almasına neden oldu.  İş insanı ve siyasetçi Besim Tibuk'un sahibi olduğu Net Holding'nin iştiraki olan Merit Otelleri yerel bir gazeteye verdikleri ilan ile süresiz kapandıklarını duyurdu.  'Türkiye, KKTC'ye yine büyük kazık atacak' diyen Besim Tibuk hakkında suç duyurusu

Pandemi sürecinde alınan tedbirlerin “ekonomi göz ardı edilerek” alındığının savunulduğu açıklamada, “belirsizliğin devam ettiği, bu nedenle Merit Otellerini süresiz olarak kapatma kararı alındığı” ifadesi kullanıldı. İlanda şu ifadelere yer verildi:

#reklam#

"Kamuoyuna üzülerek duyuruyoruz. Covid-19 pandemi sürecinde yetkililer tarafından ekonomi tamamen göz ardı edilerek alınana kararlar çerçevesinde gerek vergi, gerekse piyasa ödemelerimizi eksiksiz yapmakla birlikte, çalışma arkadaşlarımıza da imkanlarımız ölçüsünde sahip çıktık. Önceden uygulanmakta olan 3 günlük karantinasız gelişler bile turizm sektörüne motivasyon ve can suyu olmaktaydı. Ancak bugün geldiğimiz nokta itibari ile kararsızlığın ve belirsizliğin halen devam etmesinden dolayı KKTC'nin en büyük oteller zinciri olan Merit otellerini süresiz olarak kapatma kararı aldığımızı kamuoyuna üzülerek duyuruyoruz."

“MAAŞ ÖDEYEMEZ HALE GELDİK”

KKTC'de bir televizyon kanalında konuyla ilgili bilgi veren Merit Royal Genel Müdürü Aybars Kutluba, 3 günlük karantinasız girişlerin yeniden uygulamaya konmasının önemli olduğunu belirterek, devletin kamu çalışanları kadar özel sektörü de desteklemesi gerektiğini savundu. Besim Tibuk’un oğlu özel uçağıyla Kıbrıs'a gelip karantinaya alınmadan otele gitti

Maaş ödeyemeyecek noktaya geldiklerini vurgulayan Kutluba, yerel vakalardan otellerin sorumlu tutulmasını da eleştirdi. Merit otellerinin karantinasız girişler tekrar başlayana kadar kapalı kalacağının altını çine Kutluba, “Bugün açıkladığımız kapanma kararını mecbur olduğumuz için aldık” dedi.

KKTC'deki Merit Otelleri ise şunlar:

Merit Royal Premium Hotel

Merit Royal Hotel Girne

Merit Crystal Cove Oteli

Girne Merit Cyprus Garden Oteli

Magosa  Merit Green Karmi Oteli 

Superhaber.tvSayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Besim-Tibuk-Maas-odeyemez-hale-geldik/245192