İş dünyasının acı kaybı! Ergil Ersü hayatını kaybetti
İş dünyasının acı kaybı! Ergil Ersü hayatını kaybetti

18 Aralık 2020 Cuma   16:07

 

2003-2010 yıllarında GAMA Holding Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, 2010-2017 yılları arasında da GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Ergil Ersü, vefat etti.

Gama'dan yapılan açıklamada, "Şirketimiz Ortaklarından, GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Murahhas Aza, Değerli Ağabeyimiz Makina Yüksek Mühendisi Sayın M. Ergil Ersü’yü kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

Sevgili Büyüğümüze Allahtan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve ailesine başsağlığı ve sabırlar dileriz" denildi.

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Yönetim Kurulu da taziye ilanı yayınladı. İlanda şu ifadelere yer verildi:

#reklam#

"Üyemiz Gama Holding Şirket Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi değerli büyüğümüz Ergil Ersü'yü kaybettik. Merhuma Allah'tan rahmet camiamıza ve kederli ailesine başsağlığı dileriz."

Türkiye’nin öncü taahhüt, enerji, yatırım ve ticaret firması GAMA Holding, geride bıraktığı 61 yıl içerisinde endüstri tesisleri, güç santralleri ve boru hatlarının anahtar teslimi inşaat, imalat ve montajı ile alt yapı tesisleri, çok katlı yapılar, ticaret merkezleri ve konut kompleksleri inşaatı, enerji ve su alanlarında yatırım ve iş geliştirme, ticaret alanında iş makinaları satışı ve servis sonrası hizmetleri, anahtar teslim mobil hastane projeleri gibi pek çok alanda hizmet Sunan Gama Holding, İrlanda'dan Rusya'nın Sakhalin Adası'na kadar uzanan coğrafyada uluslararası arenada 400'ü aşkın proje hayata geçirdi. 

Biz de www.emlakkulisi.com ailesi olarak merhum Ergil Ersü'ye Allahtan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz...

Ergil Ersü kimdir?

GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyeliği ve Murahhas Üyeliği görevlerini yapan Ergil Ersü, kariyerine 1964'te GAMA’da mühendis olarak başladı. 1983'e kadar GAMA’da çeşitli görevler yürüten Ersü, GAMA Endüstri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür oldu. 2003-2010 yıllarında GAMA Holding Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, 2010-2017 yılları arasında da GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevde bulundu. Ersü, 1963'te Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünden lisans, 1964 yılında yüksek lisans derecelerini mezuniyetlerini aldı. 1974'te İsviçre IMD’de Yönetici Gelişim Programını bitirdi. Ersü, Türkiye Müteahhitler Birliği ve İntes (Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası) Yüksek Danışma Kurulu Üyesi'ydi. Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Is-dunyasinin-aci-kaybi-Ergil-Ersu-hayatini-kaybetti/244464