Yunanistan'a büyük şok! Dünya devi şirket kepenk indirip Türkiye'ye geliyor...
Dünya devi şirket kepenk indirip Türkiye'ye geliyor...

15 Ekim 2020 Perşembe   08:44

Koronavirüs salgını ve ekonomik kriz ile boğuşan Yunanistan, dünya devi Bosch Siemens Hausegerate-Pitsos şirketinin ülkeden ayrılacak olması ile derinden sarsıldı. Şirketin, Türkiye'ye gelecek olması ise Yunanistan'ın üzüntüsünü ikiye katladı.

KEPENK İNDİRDİ, TÜRKİYE'YE GELİYOR

Almanya'nın dünya devi şirketi Bosch Siemens Hausegerate-Pitsos Yunanistan'dan çıkma kararı aldı. Şirket resmi açıklama ile kararı duyurdu. Açıklamaya göre 31 Aralık 2020 itibarıyla şirketin faaliyetleri sona erecek.

Şirketin faaliyetlerini Türkiye'de devam ettireceği de bildirildi.

YUNANİSTAN'DA İSTİHDAMA AĞIR DARBE

#reklam#

Yunanistan, dev şirketin kararı ile derinden sarsılırken, ülkede istihdamın olumsuz etkilenmesi bekleniyor.

Paniğe kapılan Yunanistan Metal İşçileri Federasyonu, bir açıklama yayınladı. Açıklamada, yüzlerce insanın işsiz kalacağı belirtildi. Buna karşı önlem alınması istendi.

MİÇOTAKİS'E MEKTUP GÖNDERDİLER

POEM, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e gönderdiği mektupta, bu kararın geri alınması için girişimde bulunulması çağrısında bulunarak, BHS-Pitsos'un imalatını durdurma planının istihdam ve ihracatı olumsuz etkileyeceği uyarısı yapıldı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Yunanistan-a-buyuk-sok-Dunya-devi-sirket-kepenk-indirip Turkiye-ye-geliyor-/241603