Ünlü Prof. Cem Kadıoğlu'na 10 milyon liralık boşanma davası
Ünlü Prof. Cem Kadıoğlu'na 10 milyon liralık boşanma davası

13 Ekim 2020 Salı   08:32

İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı eski öğretim üyesi ve Epiderm Polikliniği’nin hissedarı Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu’na, 35 yıllık eşi Dr. Hüsniye Kadıoğlu 10 milyon lira tazminat ve aylık 50 bin lira nafaka istemli boşanma davası açtı.

Eşinin çocuğu yaşındaki kadınlarla birlikte olduğunu iddia eden Kadıoğlu şunları kaydetti: Şiddetin dozu son dönemlerde iyice artınca Hüsniye Kadıoğlu eşi aleyhine uzaklaştırma kararı aldırmıştır. Hüsniye Kadıoğlu geçen yıl kasım ayında Seyşeller’de bulunan yazlık evlerinde kendisine ait olmayan bir kadın iç çamaşırı bulmuştur. Hüsniye Kadıoğlu daha önce de yazlık evlerinde bir prezervatif bulunca eşinin kendisini aldattığından şüphelenmeye başlamıştır.

#reklam#

Telefon çalınca eşinden önce telefona bakan Hüsniye Kadıoğlu kişinin 1989 doğumlu ‘Maya T.’ adına kayıtlı olduğunu görmüştür. Maya T.’nin Facebook hesabına bakan Hüsniye Kadıoğlu kapak fotoğrafının Seyşeller’deki yazlık evlerinin önündeki plaj olduğunu fark etmiştir. Maya T.’nin Avrupa ve Amerika’da çekilmiş fotoğraflarını da inceleyen Hüsniye Kadıoğlu, aynı tarihlerde eşinin de aynı ülkelere seyahat ettiğini hatırlamıştır.”

‘EKONOMİK ŞİDDET UYGULADI’

Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu’nun belirlenen tarihlerde Maya T. ile birlikte olduklarına ilişkin otel ve uçak kayıtlarının tespitini istediklerini dava dilekçesinde anlatan Hüsniye Kadıoğlu’nun avukatı, “Eşinin yarı yarıya ortağı ve yetkilisi olduğu işyerindeki hisseden para vermemektedir.

Eşine, ‘Sen paradan anlamazsın, ben anlarım. Evlendiğimizde senin hiçbir şeyin yoktu. Sen bir hiçsin’ şeklinde aşağılayıcı ve hakaret içerikli sözler söylemektedir. Hüsniye Kadıoğlu, yıllardır psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kalmış olmasının yanı sıra çevresindekilerden de eşi yüzünden tepki görmüştür” dedi.

 

Neslihan Keskin/AkşamSayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Unlu-Prof-Cem-Kadioglu-na-10-milyon-liralik-bosanma-davasi/241495