Ali Altınbaş ve Sofu Altınbaş neden gözaltına alındı?
Ali Altınbaş ve Sofu Altınbaş neden gözaltına alındı?

22 Eylül 2020 Salı   14:46

Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş ile Altınbaş Vakfı Başkanı Sofu Altınbaş, İstanbul Mali Polisi'nin yaptığı operasyonla gözaltına alındı.

TV100'ün haberine göre Ali Altınbaş ve Sofu Altınbaş'a yöneltilen çok sayıda suçlamanın arasında 'suç örgütü kurmak' ve 'resmi belgede sahtecilik' de bulunuyor. Nitelikli dolandırıcılık ise bir başka suçlama olarak dikkat çekti. Düzenlenen operasyonda 60 gözaltı kararı olduğu belirtiliyor. 

SUÇLAMA AKARYAKIT KAÇAKÇILIĞI

#reklam#

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Emniyet Müdürlüğü ekipleri, "Suç Örgütü Kurmak, Yönetmek ve Üye Olmak, Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik" suçlarına yönelik 6 ay boyunca yapılan çalışmalar kapsamında; gerçekte var olmayan ve faal halde bulunmayan gemi, yat ve benzeri deniz araçlarına usulsüz yöntemlerle akaryakıt alan ve bu akaryakıt üzerinden yüz milyonlarca haksız kazanç elde ederek, 21 milyonluk vergi kaçırıldığını tespit etti.

Konu ile ilgili 60 şüpheli tespit edilerek 12 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. 

Yapılan operasyon kapsamında 35 kişi gözaltına alındığı, kalan şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürdüğü öğrenildi. 

ALİ VE SOFU ALTINBAŞ'DA GÖZALTINA ALINDI

Edinilen bilgiye göre Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş ve Sofu Altınbaş da operasyon kapsamında gözaltına alındı.  Ali Altınbaş'ın kızı olan Fatoş Altınbaş, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül'le evliydi. Çift geçen yıl boşanmıştı.

Gözaltına alınan Altınbaşların, emniyetteki işlemleri sürüyor. Sofu Altınbaş'ın, sağlık problemleri nedeni ile serbest bırakılması bekleniyor.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Ali-Altinbas-ve-Sofu-Altinbas-neden-gozaltina-alindi/240696