Acı haber: Askerleri taşıyan otobüs devrildi, 4 asker şehit
Acı haber: Otobüs devrildi, 4 asker şehit

27 Temmuz 2020 Pazartesi   09:38

Alınan bilgiye göre, askerleri taşıyan otobüs, Mut-Karaman yolu Zeytinlik mevkisinde devrildi. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. 

Mersin Valiliği ise, ilk belirlemelere göre sürücünün hayatını kaybettiğini, 4 askerin de şehit olduğunu bildirdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Araçta teknik bir arıza olduğu ve kazaya karışan şoförün soğukkanlı bir şekilde müdahale etmeye çalıştığı bilgisini aldık

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 4 asker ve 2 otobüs şoförünün hayatını kaybettiği otobüs kazasıyla ilgili Mersin'in Mut ilçesinde bir açıklama yaptı.

#reklam#

Quote Message: Araçta bir teknik arıza meydana geldiği, frende bir arıza olduğu ve frenin boşaldığı haberlerini aldık. Adli soruşturma sürüyor. İlk aldığımız bilgilere göre kazaya karışan şoförün soğukkanlı bir şekilde müdahale etmeye çalıştığı bilgisi var. Şoförün frende bir arıza meydana geldiği konusunda araçtakileri uyardığı ve aracı yatırmanın en doğru çözüm olduğuna dair açıklama yaptığı ve diğer sürücülerle konuşarak yardım aldığına dair bilgiler var. Bütün arkadaşlarıma ve milletime başsağlığı diliyorum.

Araçta bir teknik arıza meydana geldiği, frende bir arıza olduğu ve frenin boşaldığı haberlerini aldık. Adli soruşturma sürüyor. İlk aldığımız bilgilere göre kazaya karışan şoförün soğukkanlı bir şekilde müdahale etmeye çalıştığı bilgisi var. Şoförün frende bir arıza meydana geldiği konusunda araçtakileri uyardığı ve aracı yatırmanın en doğru çözüm olduğuna dair açıklama yaptığı ve diğer sürücülerle konuşarak yardım aldığına dair bilgiler var. Bütün arkadaşlarıma ve milletime başsağlığı diliyorum.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Aci-haber- Askerleri-tasiyan-otobus-devrildi-4-asker-sehit/238390