Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bayram sonrası normal hayata geçişi hedefliyoruz
Bayram sonrası normal hayata geçişi hedefliyoruz

21 Nisan 2020 Salı   16:34

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gelinen noktada salgının yatay seyre geçmeye başladığının görüldüğünü belirterek, “Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz” dedi.

AKP Merkez Yürütme Kurulu’nda konuşan Erdoğan, salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgede ve ülkede ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmanın da önemli olduğunu söyledi.

Gelişmiş ülkelerin kapsamlı bir kriz karşısında yaşadıklarının ‘çaresizlik’ olduğunu ve bunun gelecekle ilgili öngörülerin yeniden yapılmasını zorunlu kıldığını belirten cumhurbaşkanı, “Türkiye, İkinci Dünya Savaşı’ndan beri ilk defa, küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer alma fırsatı elde etmiştir” dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türkiye olarak, dünyanın tamamı gibi, koronavirüs salgını ile yoğun bir mücadele içindeyiz.

Temelde bir sağlık sorunu olan bu salgın, ekonomik sonuçları itibarıyla İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür.

Geldiğimiz noktada salgını yatay seyre geçirmeye başladığımızı görüyoruz.

Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz.

Türkiye, İkinci Dünya Savaşından beri ilk defa, küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer alma fırsatı elde etmiştir.

Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir.

Bu salgın, ekonomik sonuçları itibariyle İkinci Dünya Savaşından sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür.

Gelişmiş ülkelerin kapsamlı bir kriz karşısında yaşadıkları çaresizlik, gelecekle ilgili öngörülerin yeniden yapılmasını zorunlu kılıyor.

Bizim diğer ülkelerden farkımız, hem güçlü bir sağlık altyapısına sahip bulunmamız hem de gereken tedbirleri vakitlice almış olmamızdır.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Cumhurbaskani-Erdogan-Bayram-sonrasi-normal-hayata-gecisi-hedefliyoruz/234629